Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ahhoz, hogy egy külföldi...

Ahhoz, hogy egy külföldi egyetem tanulhassak, anyanyelvi szinten kell tudnom a nyelvet?

Figyelt kérdés
Skóciában szeretnék majd tanulni, az angol nyelvet szeretem. Haladok a tanulásban, középszintet szerintem elérem. Két évem van a nyelvet megtanulni. Ha nagyon belehúzok sikerülhet? És ha mondjuk, érettségi után egy évet halasztanék és addig ott a nyelvet elsajátitanám annak lenne valami hátulütője? pl. ha kihagyok egy évet akkor a következő évtől kezdve is ingyenes lesz? Minden infót szivesen fogadok. Köszönöm.
2012. jan. 12. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tölts el valamennyi időt angol nyelvterületen, hogy "tét nélkül" hozzáedződj a nyelv mindennapos használatához. Javaslom Skóciát, hiszen az ottani angol eléggé eltér az RP vagy GA standard angol nyelvtől. Az, hogy ingyenes lesz-e, csak a politikán múlik. Amennyiben maradnak a mostani szabályok, akkor igen, ingyenes lesz, viszont mivel a megszorítások korát éljük, sajnos elképzelhető egy szigorítás.

Ja, és Skóciában - bár ingyenes a felsőoktatás - nagyon drága az élet.

2012. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom. AZ itt tanuló külföldi diákok közül, akik angolul tanulnak, ismerek párat, és finoman fogalmazva sem beszélik anyanyelvi szinten az angolt :)
2012. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BKRS ***** válasza:

Nem kell anyanyelvi szint, de ha pl az USA-ba jossz, akkor egy Interneten kitoltott TOEFL 75-80-as pontszam szintjen kene tudni. (Ez kb 210 pont a szamitogepen kitoltott TOEFL teszten es kb 550 a papiron kitoltott TOEFL teszten)


TOEFL probatesztet lattam pl a Szabo Ervin Konyvtarban.

Aha itt van valahol:

[link]

2012. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 12. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!