Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Egyetem (Universität...

Bécsi Egyetem (Universität Wien). Hogyan?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy ez az egyetem ingyenes, így csak az ottani megélhetést kellene finanszírozni. Ez lehetséges úgy, hogy egyetem mellett Ausztriában dolgozzak, és abból tartom fenn magam?

Azt is hallottam, hogy Ausztriában elég egy középfokú nyelvvizsga németből (Németországban felsőfok). Ez is igaz?

És mennyire nehéz bejutni a Bécsi Egyetemre? Mennyire számít elismertnek? Mennyire nehéz bennmaradni?


2012. jan. 14. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alapképzés ingyenes. A szaktól függ, bölcsészszakon simán lehet, orvosin, jogon már nem hiszem.
2012. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Kint tanulok. Diakmunkat lehetetlen kapni, megelhetesnel kb forintba havi 200-250ezerrel szamolj, osztrak diakhitelt nem kaphatsz, szulok fizetesenek az igazolasa es bankszamla kell, ami tisztan mutatja,hogy x euro folott keresnek. Az en szakomra felsofok kellett, es felveteli is, iden tervezik bevezetni a tandijat Ausztriaban, Nemetorszagban megoszulsz mire elfogadjak az erettsegidet,mar ha elfogadjak,nem kotelezo mas tartomanybol szarmazo diakok erettsegijet se elfogadni, valamint nem minden tartomanyban es nem minden szakon ingyenes az oktatas.
2012. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves 2. válaszoló! Felvehetném veled a kapcsolatot?
2012. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!