Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van így lehetőségem Ausztriába...

Van így lehetőségem Ausztriában tanulni?

Figyelt kérdés
Egyetemre vagy főiskolára úgy hogy németül nemigazán tudok de olyat választanék ahol angol nyelven folyik a tanítás.

2012. jan. 20. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
lehetőség van :) mire vagy kíváncsi?
2012. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Végül is csak annyira hogy némettudás nélkül is lehet e boldogulni.
2012. jan. 20. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha folyik angol nyelvű oktatás, akkor nyilván van rá esély. Viszont az anyagiakat azért gondold át, mert lehet egy hónapod fog annyiba kerülni kint, mint amennyibe itt kerülne fél éved (még ebben a SZ*R helyzetben is)
2012. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én pont ezt hallottam, hogy ausztiába még könnyebb bekerülni ingyenesre. Na még ennek se nagyon tudom mennyi valóság alapja van.
2012. jan. 20. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyetem ingyenes, de a megélhetést 100%-ban neked kell finanszírozni. Pont ma volt hírekben, hogy ez havi 5-800 euróra tehető. Ha csak utána számolsz az már 150 ezernél kezdődik havi szinten sajnos.

Kollégiumot nem tudom kint hogy lehet kapni, a fenti árak albérletre, és alapvető dolgokra vonatkoznak.

2012. jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
viszont 2-3 ezer/óráért tudsz munkát vállalni, abból már megvan a megélhetés. itthon meg jó ha 500ft/óráért találsz diákmunkát.
2012. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a részét nem ismerem sajnos. Nem tudom, hogy ott milyen az oktatás, mennyire van ideje az embernek egyetem mellett dolgozni (nekem pl mérnöki szakon egyáltalán nincs), ilyesmik. Ezeknek utána kell nézni mielőtt belevágna az ember ez tény, mert lehet jobban jársz ha kimész, de az is lehet hogy sokkal sokkal rosszabbul.
2012. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vannak angol nyelvű szakok,de ezek általában mind fizetősek.
2012. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet egyetem mellett dolgozni,és szinte mindenki dolgozik is, van aki folyamatosan, van aki ritkábban.

És vannak itt is ösztöndíjak.

Én azt mondom, könnyebb itt Bécsben az élet mint Pesten, viszont a nyelvet tudni kell, és nem egy középfokú nyelvvizsgára gondolok, mert ez semmire nem elég itt.

2012. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!