Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi műszaki egyetem: jár...

Bécsi műszaki egyetem: jár valaki ide? Minél több információt szeretnék tudni róla.

Figyelt kérdés
Én csak jövőre érettségizek, de már elkezdtem nézelődni a külföldi egyetemek között, és ezért minden érdekelne a témában: jelentkezés, szükséges nyelvtudás, mennyire lehet kint boldogulni. Előre is köszönöm!
2012. jan. 23. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyikre a három közül? Mert én is az egyikre fogok menni 2013 septemberétől. És nagyon alaposan utána néztem tehát ha megmondod a nevét pontosan akkor lehet tudok infót adni.
2012. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elsősorban ez érdekelne: [link]

De hogyha erről az egyetemről vagy akár máshol valami hasonló szak lenne, az is érdekelne. Szóval bármilyen linket szívesen látok.:)

2012. jan. 24. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
az academia nova -t nézd meg én oda megyek ugyan úgy műszaki, de nem kémiai hanem három különböző szak van. Nézd meg és ha egyik érdekel akkor szólj és mondok olyat amit személyes beszélgetés során mondtak el nekem.
2012. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok az az eddigi. Itt a link ahol megtalálod: [link]
2012. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár még nem nagyon néztem meg, mivel a némettudásom erősen hiányos. Ez még a következő egy évre van tervbe véve. De ettől függetlenül, ha bármit tudnál arról írni, hogy hogy is működik a jelentkezés, és pontosan mire van szükség a kinti tanuláshoz, azt megköszönném.
2012. jan. 24. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát persze. Ebben a suliban amit belinkeltem egy úgynevezett duálképzést nyujtanak. Ami azt jelenti hogy a suli kiválaszt egy céget ahol heti két és fél napot dolgozol abban a szakterületben amit tanulsz. Aztán a hátralévő két napon megy az elméleti oktatás. A cég fizeti a sulit meg neked még kézhez ad 600-700 Eurot. Ebből simán kifutja az ottani élet. A felvételihez csak annyi szükséges hogy vázlatos önéletrajzott készíts fényképpel és egy motivációslevéllel. Ők elhívnak szóbeli elbeszélgetésre és ha bejutottál küldik a cégnek a jelentkezést. ott is interjú lesz. A nyelvizsga nem kötelező. Ja meg egy átlagos éretségire lesz szükséged. Ja és ez év májusig be kell adni a jelentkezést. Ha kell segítek ennek megírásában meg a németben is segíthetek, hiszen egyik anyanyelvem a német. Egyébként én úgy tervezem hogy két másik emberrel veszek ki egy lakást.
2012. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!