Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldre akarok menni...

Ha külföldre akarok menni eygetemre, akkor kell külön nyelvvizsgát tennem, vagy a TOEFL vizsga "kiváltja"?

Figyelt kérdés
Nincs még nyelvvizsgám, mert egyből a felsőfokúra készülök, amit nyáron tervezek megcsinálni. Viszont ha ezt a vizsgát ígyis-úgyis meg kell csinálnom, akkor nem felesleges mondjuk egy telc felsőfokú nyelvvizsga? Számít az valamit? És ha UK-be szeretnék menni, oda is kérnek TOEFL-t, vagy ez csak amerikai továbbtanulás esetén működik így?
2012. jan. 23. 17:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*egyetemre
2012. jan. 23. 17:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Amerikai intezmenyek alapvetoen TOEFL-t kernek, britek (+Kanada, Ausztralia) meg elsosorban IELTS-t. De keves kiveteltol eltekintve tokletesen elfogadjak mindkettot mindenhol.


Nyelvizsgakat meg sehol.

2012. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
IELTS vizsgát kérnek legalább 5 vagy 5,5 öst. Illetve ha nincs ilyen vizsgád akkor szóbelizni kell.
2012. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5,5 azert eleg gyengus intezmenyben kell. Sot. Kozepszeru brit egyetemeken is kernek 6, 6.5-ot.
2012. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

TOEFL-t minden probléma nélkül elfogadják a UK-ben (én is itt tanulok), tőlem a 120-ból min. 92-t kértek, ez általában a standard. IELTS-ből ált. 6.5-öt szoktak kérni vagy mégtöbbet.


a különbség annyi a két vizsga között, hogy a TOEFL amerikai bázisú (ergo oda küldik kijavítani stb), amíg az IELTS brit. érthető, hogy a britek jobban kedvelik a saját vizsgájukat, de a TOEFL-t is elfogadják probléma nélkül.


otthoni nyelvvizsgával semmire sem mész, de itthon, sem külföldön :P a szintjük általában békafeneke alatt van (nekemis van pannonos felsőfokúm, dehát amikor anno 17 évesen mentem még a pluszpontok miatt kellett, aztán 2 évre rá jött a TOEFL külföld miatt:))

2012. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó én személyesen kérdeztem meg tőlük. Ha csak tanulni akarsz angol nyelvterületen akkor 5,5 ha pedig ott akarsz maradni akkor 7,5. Mint ahogy már mondtam nem annyira nehéz vizsga szerintem a te által pitinek nevezet magyarországi nyelvvizsga sokkal nehezebb mint a nemzetközi. Már megcsináltam meg anyum is most csinálta és neki is ment. Csak azért csináltuk meg hogy elmondhassuk hogy van ilyenünk is.
2012. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mennyit kernek, az adott intezmeny hatarozza meg, ossznemzeti atlag nincs. "Csak tanulni" - kivancsian varnam azon kituno intezmenyek listajat, amik 5,5-ot kernek :) Minden bizonnyal adott egyetemen, ami erdekel, ennyit kernek, de 5,5 az valami iszonyatosan keves. Undergrad felvetelihez pl. a ket top egyetem, Oxford es Cambridge (utobbie az IELTS egyebkent) minimumkent 7-et ker, minden keszsegben minimum 7-el. Postgrad tanulmanyokhoz meg 7,5-os overallt.


Es bar Oxbridge egy kulon kategoria, azert egy normalis brit egyetem is ker 6-6,5-ot. Azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy nehezen oktathatoa z a diak, aki halovany angollal akar elkezdeni tanulni. A tudas nyilvan sokat fejlodik kozben, de azert valami epkezlab alapnek lennie kell...

2012. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó te láttad már az IELTS feladatlapot. Persze hogy nagyon kevés ugyanis egy nagyon alapvető nyelvvizsga. Könnyű feladatok voltak benne. Egyébként meg itt gondoltam Ausztrália és Újzéland leg nevesebb, legjobb egyetemeire. Ez a vizsga ugyan nem nehéz, de úgy vannak feltéve a kérdések hogy furfangosak tehát csak az tudja kitölteni aki tud angolul gondolkodni és értelmezni. Mellesleg nincs is időd mondjuk magyarra fordítani tehát kénytelen vagy angolul értelmezni. Ez egyébként emberfüggő mert biztos van akinek meggyűlik a baja ezzel a vizsgával, de nemkem nagyon könnyű volt. Persze nem a minimum volt a cél hanem minnél jobb legyen az eredményem és ez sikerült is.
2012. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akkor az IELTS-et milyen szintűnek mondanátok? Nehezebb, mint pl egy telc felsőfokú? csak mert eddig nagyon arra készültem, de így már meg sem csinálom, ahogy eszembe jutott ez a külföld. Viszont ettől a vizsgától nagyon félek :/
2012. jan. 26. 20:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell félned csak ne beskatuáltan gondolkodjál hanem józan angol ésszel. Tudom ijesztőnek hangzik de amig írod addig angolul gondolkodjál és angolként gondolkodj. Nem annyira nehéz mint ahogy gondolnád.
2012. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!