Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék külföldön tanulni...

Szeretnék külföldön tanulni és élni, de milyenek az EU-ban a munkalehetőségek?

Figyelt kérdés

Apukám nemrég meghalt, anyukám pedig szakmai nyugdíjba vonult. Van 3 lakásunk és örökségből rám maradt egy ház. Ez mellett kapok árvaságit is. Így összesen havonta van kb. 180-190 ezer forint jövedelmünk, ez mellett anyukám még csak 43 éves, teljesen egészséges, tehát dolgozhat is. Magyarul elég jó anyagi körülmények közt élünk, azonban mivel most már anyu nem dolgozik, rokonaink nincsenek nagyon, így semmink sem maradt, szeretnénk elmenni Magyarországról, új életet kezdeni, így anyukám azt mondta a napokban, hogy érettségim után adjuk el a házunkat (kb. 14 milliót kapnánk érte), és költözzünk el külföldre.

Én szeretnék angol, vagy német nyelvterületre menni.

Szerintetek reális terv-e az, hogy havi 180-200 ezer forintból (ugye ez biztos pénz) és 14 millió forint kezdőtőkéből megragadjunk ott, anyukám talál-e munkát magának (akár takarítana is), miközben én ott végzek el egy egyetemet?

Itt elsősorban az érdekel, hogy hol milyenek a munkalehetőségek, ugyanis anyukám természetesen dolgozni akar, akár minimálbérért is, mivel összeadva mindent, úgy már nem is lenne olyan vészes az anyagi helyzetünk. De meló nélkül viszont az lenne. :)

Elsősorban tapasztalatokat szeretnék olvasni, semmiféleképpen sem teljesen alaptalan tippelgetéseket.

Mivel ez még több mint egy év, így ráérünk, de már most szeretnék érdeklődni.

Köszönöm!!


2009. máj. 28. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem reális elképzelés, hogy ennyi pénzből el tudjatok költözni mégha nem is egy elit negyedbeli környéken fogtok tudni ennyiből élni. Sok múlik azon, hogy hová akartok menni, mert az EU-ban is hatalmas különbségek vannak mind fizetésben, mind adózásban, mind pedig a költségek terén. Anyukád beszél valamilyen idegen nyelvet? Ugyanis akkor többet is el tudna vállalni, mint takarítás. A másik pedig, hogy érdeklődnöd kellene arról, hogy a tandíj melyik országban hogy alakul, mert lehet, hogy találsz olyat, ahol nincs tandíj az EU-s diákoknak. Én Németországban és Franciaországban éltem. Utóbbi nekem sokkal jobban tetszett, de ez szubjektív vélemény. Szerintem meg tudnátok élni ha dolgozni fogtok. Tudtommal a legtöbb magyar Angliába megy még mindig, mert ott sokkal jobb esélyekkel el lehet helyezkedni. Kérdés, hogy ott szeretnétek-e élni és be tudtok-e illeszkedni. Lehet, hogy most nem jut eszébe az embernek ilyenekre gondolni, de pl. az időjárás is más, más a nyelv, a kultúra, az emberek. Nem könnyű beilleszkedni főleg idősebb korban.
2009. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

euvonal.hu olvasgass az adott orszagrol ami erdekel, nagyon hasznos oldal (szamomra)

Aztan ha beirod a kulcsszavakat ami erdekel a google-ba, akkor az is dob ki jo oldalakat.

2009. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!