Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell Olasz egyetemre?...

Mi kell Olasz egyetemre? Persze nyelvtudáson kívül. Milyen érettségi stb? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
olaszorszagban van tandij kb 500euro/felev, de egyeteme valogatja. naluk is van felvételi természetesen. és nem árt olaszul sem tudni :)
2012. febr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A családom egy része Bolzanoban él,és ott van egy ingyenes egyetem, ahol olaszul, németül és angolul is lehet tanulni. [link]
2012. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

az az egyetem, ahol én akartam tanulni, azt hsizem ingyenes volt, de a szállás nem két forint volt (mondjuk az egyetem Velence belvárosában volt, szval nem csodálkoztam)

normális magyar érettségi kell, mivel az EUban, azt hiszem kötelesek elfogadni egymás érettségeit, de mindenesetre, ahova jelentkeztem volna, ott csak sima magyar érettségi kellett, nag meg persz egy nyelvvizsga papír, hogy konyítasz valamicskét az olaszhoz

2012. febr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kèrdezo! Olaszorszàgban, a velencei Ca'Foscari Allami Egyetem angol-nèmet szakàn diplomàztam, mèg 2006-ban. Itt van mèg kozgazdasàgi, antropològiai, nyelvèszeti, tortènelem, muvèszettortèneti szak is Egy màsik olasz egyetemmel kapcsolatban tudok mèg informàciòt adni, ez a IUAV, szintèn Velencèben, (èpìtèszeti ès kèpzomuvèszeti kèpzèsek. Ide az egyik csalàdtagom jàr jelenleg.) Mèg az EU-ba lèpès elott is elfogadtàk a magyar èrettsègit, nemzetkozi engedmèny alapjàn. Az èrettsègit le kell fordìttatni hitelesen olaszra,( Budapest,Bajza u-i fordìtòiroda), majd a Konzulàtuson szintèn (Budapesten) "valutàztatni" kell, ahol èrtèkelik ès ràìrjàk olaszul, hogy olyan vègzettsèg, amely egyetemi tanulmànyok folytatàsàra jogosìt. Itt vannak olyan szakok, ahol nem kell felvètelizni, de vannak olyan ùgynevezett numero chiuso-k ("zàrt szàm"), ahol kell. Itt nem kell februàrban jelentkezni,erre az èvre jùlius elejètol lehetett jelentkezni pl. a IUAV-ra, kompjuteren (itteni àllampolgàroknak, de azt tudom, hogy sokan jottek kulfoldrol, nemcsak az EU-bòl). Ez vàltozhat, Olaszorszàgban nincsenek kobe vèsett szabàlyok, de biztos, hogy nyàron indul a dolog, nem elobb. Ezek az egyetemek itt tandìjkotelesek, a IUAV 2200 EU, de ha valakinek nincs pènze, akkor csak az elso rèszletet kell befizetnie, kèr osztondijat, ès akkor elengedhetik a tobbit,jòl is kell tanulni hozzà,az elso rèszlet 780 Eu volt ebben az èvben, a Ca'Foscari olcsòbb, az 1600 Eu, ott is èrvènyes az osztondij dolog, a padovai egyetem mèg olcsòbb, ott van orvosi, jogi kar, azok numero chiusok, kàr, hogy nem tudom, mi èrdekel, akkor tudnèk igazàn tanàcsot adni,hogy hova menj .Règen voltak nyelvi elokèszìtok, itt is romlottak azèrt a dolgok, de nyelvi teszt szokott lenni. Tobben szoktak osszeàllni ès kis lakàst bèrelni, de nem muszàj pl. Velencèben lakni, bàr az ingàzàs elèg dràga, diàkjegy nem lètezik, a teljes àrat kell fizetni a vonatokon ès a tàvolsàgi buszkokon.Mint ìrtam lehet osztondìjat kèrni,ha nincs pènze az illetonek, de ez pàr hònap mùlva èrkezik, ès jòl is kell tanulni hozzà, nem automatikus ès kèrni kell. A professzorok nagyon rendesek voltak velem, foleg a nèmetesek szerettek, mert a nèmet kultùrànak, irodalomnak sok magyar vonakozàsa van. De muvèszettortènetet is kellett tanulnom ès az egyik vizsgàn professzorno àradozott Budapestrol, èn meg viszonoztam azzal, hogy Velencèrol àradoztam.Rengeteget kellett tanulni,màrcsak az osztondìj miatt is, mert, ha "fuori corso"ba megy valaki, vagyis nem teszi le az osszes vizsgàt idoben, akkor semmilyen kedvezmènyre nem lesz jogosult màr. Az idojàràs nem kegyes Velencèben,volt, hogy a tanterem vègèn hullàmzott a lagùna vize,mert egy nagyon règi palotàban voltunk, de szèp emlèkek az egyetemi èvek. Szuper olasztudàst is kaptam ès az agyat, a felfogòkèpessèget is fejleszti idegennyelven tanulni, jegyzetelni minden nap òràkat ès az is jò, hogy eredetiben olvashatsz mindenfèlèt, nem konnyu a dolog, de megèri! Sok sikert kìvànok Neked az èletben Kovàcsinè Szekeres Veronika
2012. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!