Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi továbbtanulás? Véleménye...

Bécsi továbbtanulás? Véleményeket, tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés

Véleményeket, tapasztalatokat várok, akik Bécsben tanulnak.

Mennyire nehéz? Mennyi egy havi megélhetés (albérlet, kollégium) Milyen körülmények vannak( kollégium), árak..

Légyszi írjátok meg milyen nyelvtudással mentetek ki, dolgoztok-e, és hogy melyik egyetemen vagytok! Köszi. 17L


2012. márc. 7. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én duál képzésbe jelentkeztem. Az annyit jelent, hogy a suli kiválaszt ahol dolgoznod kell azzal kapcsolatban amit tanul az ember aztán fizetik a tandíjat (regisztrációs költséget) meg még kapok majd tőlük 600-700 Eurót kézhez. Én majd csak 2013 őszi szemeszterétől megyek, de már felvettek. Találtam már megfelelő lakást is. Megbeszéltem a tulajjal hogy egy úgymond WG-t akarok alakítani tehát 2 vagy 3man laknánk együtt. Azt mondta nincs akadálya. A nyelvtudásom az mivel németországban laktam anyanyelvi szintű. m azt mondták a suliban hogy az a lényeg hogy megértsed és tudj beszélni. Ha kell segítség írjál priviben. Bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok csak priviben ted fel kérlek mert általában beleszólnak és nem haggyák hogy elmondjam a mondatom.
2012. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Retekszisz ***** válasza:

Szia!

WU Wien-re járok, nemzetközi gazdálkodásra. Nem tudom, hogy mi az, ami miatt Bécsbe akarsz jönni. Mostanában sokan azt mondják, hogy itthon sok a tandíj, ezért inkább Ausztria. Ez a legnagyobb hülyeség. EGyrészt, mert WS 2012-től Ausztriában is a legtöbb helyen (pl. Műegyetem, közgáz) visszaállítják a tandíjat, másrészt a kinti megélhetés egy hónapban annyi, mint egy féléves tandíj otthon. A kolik 200-300 euró között vannak árban havonta, albérlet egy jó 50-essel több. A kajára is legalább 200 eurót rá kell szánni, ha nem mindennap vajas kenyeret akarsz enni. Ezen felül még további költségek a könyvek, fénymásolás, utazás Bécsben, bulizáa, ez legalább egy 100-as. Plusz ha haza is akarsz járni, azért is fizetned kell. Tehát úgy számolj, hogy havonta egy erős 200ezer forintot mindenképp rá kell szánni egy alapszintű megélhetésre. Ráadásul itt külföldiként ösztöndíjakat sem kaphatsz.

Namost, ha felvesznek, akkor STEOP-ot kell raknod első félévben. Ez egy alapvizsga, ami ha nincs meg, nem az van, mint itthon, hogy egy félévet csúszol azzal a tárggyal, hanem azt a szakot azon az egyetemen egyszerűen nem folytathatod. A bukási araány az első szemeszterben 60% fölöttti! (és ebben az osztrákok is benne vannak, akik anyanyeli németet beszélnek) A követelmény elvileg B2 nyelvvizsga nyelvtudás szempontjából (de persze nem ECL vagy TELC, hanem mondjuk DSD vagy Goethe), de azt gondolom, hogy ennyi nem elég, főleg közgázon vagy jogon. A magyaroknak egyébként 75-80%-a már egy év után visszajön, mert kirúgják, vagy nem bírja az egyetemi hajtást. Szóval drágának, drága, nehéznek nehéz, de ha valóban jó vagy, akkor elvégezhető. Írj, ha konkrétan is érdekel valami.

2012. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Kedves utolsó válaszoló.

Akkor nem tudom hogy te hol vásárolsz be és mennyit eszel. Azon kívül még hozzátenném hogy WG a megoldás a lakhatásra. A duálképzés meg nem fog fizetőssé válni mert a cég fizeti a tandíjat. Ne szólj lecci bele a dolgokban ha rosszul tapasztaltad. Neharagudj hogy ezt mondom de ha jó szinvonalú oktatás lenne magyarországon akkor itt is akkora lenne a szórás.

2012. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Retekszisz ***** válasza:

Kedves előző!

Nézd, én kint vagyok Bécsben, te pedig nem. Hadd tudjam már jobban, hogy itt mi hogyan is van.

2012. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Retekszisz ***** válasza:
Egyébként azt hadd kérdezzem meg, hogy melyik egyetem melyik szakjára vettek fel a WS 2013-ra?
2012. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesen az academia nova-ra dual Bachelor Wirtschaftsingineurswesen Green Energy-re. Ja és a féltestvérem kin él onnan tudom én meg ráadásul mivel osztrák magyar vagyok még az osztrák állam is fog támogatni az állampolgárságom miatt.
2012. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Retekszisz ***** válasza:
Lehet, hogy a kérdező egy színvonalasabb felsőoktatási intézményre vágyik :)
2012. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem tudom hogy te mennyire ismered de eléggé színvonalú sőt a tanítványaik pláne ebben a szakirányban világhírű cégeknél helyezkednek el. És a sulitól nem múlik a megélhetés. Utána néztem ezen a szakterületen ez a leghíresebb suli.
2012. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Retekszisz ***** válasza:
Lehet, hogy azon a területen tényleg jó képzést ad, nem ismerem azt a területet. CSak általános rangsorok alapján tudok ítélni, de elhiszem, hogy abban a szakmában használható a diploma.
2012. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok rendben. Akkor szerintem ne is vitatkozzunk.
2012. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!