Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skócia egyetem felvételi...

Skócia egyetem felvételi entry requirements-nél hogyan értelmezhetőek?

Figyelt kérdés

Persze, írok emailt amikor aktuális lesz, egyenlőre csak nézelődöm.



Qualification


Grade



SQA Higher


AABB



GCE A-Level


BBB



ILC Higher


AABB


Essential Subjects


English and Mathematics at Standard Grade Credit Level 2/Intermediate 2 (Grade B), GCSE (Grade B), ILC Ordinary (Grade B), IB Subsidiary Level (Grade 5)


Például ha ezt írják akkor ez körülbelül mit takar?


2012. ápr. 10. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

kötelező az angol-matek érettségi (nemtom, melyik egyetemre nézted igazából, szal így kicsit tág:)), lehetséges, hogy ezekből emeltet is kérnek magyaroktól.

az SQA Higher a legjobb iránymutató (de csak iránymutató!!) a magyar diákoknak; ha ott van, hogy AABB akkor az 5544-re lehetne lefordítani, tehát elvileg 4,5ös átlagot kérnek.

namármost, nagyon egyetem-szak függő, hogy magyaroktól konkrétan mit is kérnek; de arról biztosíthatlak, hogy ennél többet fognak kérni :) tőlem anno AABBB volt az SQA Highers-nél a szakomra, tőlem meg 555554-et kértek vagy 555544-et (legrosszabb esetben), hogy felvegyenek :)


érdemes írni az egyetemnek vagy a honlapjukon ránézni, általában van infó külföldi diákoknak (van, ahol a magyaroktól is feltüntetik a kért eredményeket), de a legbiztosabb, ha rákeresel az international office-ra (ilyen mindenhol van idekint) és mondod, hogy hungarian diák vagy, milyen grade-eket kérnek erre vagy arra a szakra, mik a general entry requirement-ek (jegyeknél=grade) a TOEFL/IELTS-en kívül. nagyon segítőkészek és gyorsan válaszolnak :)


sok sikert! :)

2012. ápr. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. ápr. 16. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!