Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dolgoztál már külföldön?

Dolgoztál már külföldön?

Figyelt kérdés

Június végén véget érnek a vizsgáim. Hallgató vagyok, 23é/F szeretnék külföldön dolgozni Júli-Aug hónapokban.

Diákszövetkezeteknél szokott olyan lenni, h. pénteken meghirdetik az állást és hétfőn már utazni kell önköltségből. Ilyen pl: gyümölcsszedés Hollandiában, de ez is nyár közepén-végén van. Nem célom az USA, csak az EU-n belüli országok jöhetnének szóba. A "gyümölcsszedéses" dologtól valami fixebb jobban fizető melóra volna szükségem. Van szakmám és nyelvismeretem is. Bármilyen ötletet meghallgatok!



2012. ápr. 10. 23:59
 1/2 anonim válasza:
nem...
2012. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a UK-ben az lenne a legnagyobb problémád, hogy amíg nincs meg a NI (National Insurance Number), addig nem dolgozhatsz (legálisan, hogy illegálisan hova vesznek fel, nem tudom). ehhez viszont kell lakóhely (pl albi), mert enélkül nem tudod megkapni. az albihoz kell bankkártya meg sokszor munkáltatói igazolás. a legjobb, amit tehetnél, hogy jelentkezel sok-sok helyre és kérsz egy recommendation letter-t és live in position-t, tehát elkezdesz dolgozni, közben intézed az ügyeket és akkor kapsz fizut, ha megvan az NI.


viszont annyi hátrányban lennél, hogy idekint 3-4 hónap a nyári szünet (nekem május 9-én van az utolsó vizsgám, utána szabad vagyok szeptember 1-ig), és idekint persze, hogy azt fogják felvenni, akinek van idekinti referenciája és/vagy annyi ideje (3-4 hónap), amig a szezonban le tud dolgozni. viszont jön az Olimpia, embereket mindig keresnek (és mindenhová, érdemes bepróbálni).


szóval szerintem a UK-be nincs túl sok esélyed kijutni, mert májusban már általában megvan a nyári staff mindenhová (persze, embereket mindig folyamatosan keresnek, ez már egy másik dolog). a többi országról sajnos nem sok mindent tudok, de kezdj el online nézegetni (gumtree.com-on lehet jókat találni a UK-ben), jelentkezz online és ha valaki visszaírna, akkor explain your situation hogy mikor tudnál kimenni stb és majd kialakul :)


sok sikert előre is!

2012. ápr. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!