Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik éri meg jobban? (...

Melyik éri meg jobban? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Szóval..., igaz, van még bőven év, de nem tudok választani... Van egy ösztöndíj, amire majd érettségi után jelentkezni akarok.

[link]

Egyetemi alapképzés ösztöndíj

De, nem tudom Japánban melyik érné meg jobban. Mivel, a számítógépes dolgokban vagyok jó, így az anime készítés jöhet szóba, vagy pedig az orvos... ( nem azért, mert számítógépes... )

Ez nem csak egy fellángolás szerintem, mert, csak nem tart az 4-5 évig...


11/L ( 5. )



2012. máj. 3. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia.^^

Nem tudtam, nem hozzá szólni ehhez a témához, de miért sietsz ennyire? Hiszen csak 11 éves vagy. Én még 15 évesen sem töröm ennyire a fejemet. Nem azt mondom, hogy nem néztem meg ilyeneket az interneten, csak azt még nem lehet tudni, hogy pár vagy több év múlva kit mi fog vonzani. Én már sok minden akartam lenni, 11 éves koromban ügyvéd. Mára már jobban átlátom a dolgokat és bizony elgondolkodtam rajta rendesen.


Azt meg, hogy a két ösztöndíj közül melyik éri meg majd jobban neked ,az attól is fog függni, hogy milyen lesz a tanulmányi eredményed. Meg attól is, hogy 10-12 év múlva mire lesz kereslet, és egyáltalán lesz-e még ez az ösztöndíj, bár nem értek ehhez, de na, erre is fel kell készülni.10 év alatt az ember nagyon megtud változni, de még 2 év alatt is, ezt tapasztalatból mondom.

Egyáltalán milyen az átlagod? Mégis, hogy tervezted el a tanulmányaidat?

15/L

2012. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.: Áh, nem érted. >< Az ösztöndíjat nem szakra kapom.., elméletileg nagyon sok szak közül lehet választani. Az orvos és az... animáció készítő (?) közül nem tudok.

2.: Öm..., 4-5-vagyok, de gimiben lehet csak megkapni ezt Vagyis, érettségi után lehet kimenni. ( nyílván ) De, azt nem értem, hogy hogyan érted azt, hogy hogy tervezem a tanulmányaimat?

2012. máj. 3. 17:41
 3/13 anonim ***** válasza:

15:14 -es vagyok.^^

Bocsi a trehány fogalmazásért.

Mégis hány nyelven szeretnél beszélni? Vagy milyen középsuliba akarsz majd menni (gyengébb vagy erősebb suli)? Hány nyelven szeretnél beszélni? Nem muszáj válaszolni ha nem tudod még.

2012. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hali ^^

A Petőfi János gimnáziumba akarok járni. A bátyám is oda járt, anno..., 10 éve? ( most 24 ) Azt mondja egy elég erős egy gimi. Az egyik legjobb a környékünkön. De, ezt csak ő mondja, Mindenkinek más a véleménye. ( elméletileg 7. ker. úgy fél óra tőlünk )

Am, a magyaron kívül 1-ből szeretném letenni az anyanyelvit ( japán ), egyet meg talán középfokon beszélni. ( angolt )

2012. máj. 3. 18:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Sőt! >< Még nagyobbra török! Ha sikerülne, a lehető legmagasabb értékű nyelvvizsgát tenném le Japánból. Álom, édes álom.
2012. máj. 3. 18:55
 6/13 anonim ***** válasza:

15:14-es ^^

Szurkolok neked! Sok kitartást.

Amúgy nem ismerem azt a sulit, nem budapesti vagyok. De ha meg van benned az elhatározás és kitartás akkor 90%, hogy sikerülni fog. Azt a 10%-ot ne érts félre. Csak semmi sem 100%-ék.^^ Egyébként a nagy részét az teszi ki amit írtam (elhatározás,kitartás). Csupán megint a tapasztalat beszél belőlem. Már elkezdtél japánul tanulni?

2012. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

15:14^^

Még had kérdezzem már meg, hogy miért egyből érettségi után akarsz kimenni?

2012. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1.: Sajnos nem. :/ De erőteljesen a gimibe rá fogok tanulni. Ráadásul, álltalános után, elmegyek a környékre bébiszitterkedni, mert ugyebár azért ott a ruháimat és az ételt nekem kell majd fizetni. ( már, ha ki sikerül mennem )

2.: Igen. Lehetőleg az érettségi után. 17 évesen jelentkeznék a pályázatra, vagyis 11.-ben. Asszem... és, ha megkapom 18 évesen máris kimegyek. Ha nem kapom meg, akkor sajnos nem mehetek ki, mert itt, ha nem mész egyből Fősulira, és teszem azt, 1 évet kihagysz, akkor + 40. ezer havonta. A bátyám is így járt, és így anya nem fizetné a fősuliját. Per-pill, most nem is tanul. Én meg nem akarok így járni.

És igen. Igazad van, hogy semmi sem 100%.

2012. máj. 3. 19:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Megint én!^^

Nem baj, ha nem az általánosban kezded el tanulni. Inkább tanulj, és majd 7-8.ban készülj a felvételire, és ha egy olyan középsuliba jutsz, hogy lesz időd a nyelvre akkor tanuld. De ehhez is, mint minden nyelvhez nyelvtanár kell.Őszintén jobb lenne, ha érettségi után egy főiskolára vagy egyetemre mennél. Amellett meg nyelviskolába járnál. Ha meg jó lesz az érettségid még lehet, hogy támogatottra is felveszne.

HA elvégeznéd a fősulit/egyetemet,akkora a nyelvet is tudnád beszélni egy bizonyos szinten. Tegyük fel, hogy angoltanárnak vagy informatikusnak, vagy xy-nak tanulnál, miután elvégzed ,és japánból is teszel egy nyelvvizsgát, már megtudod pályázni az ösztöndíjat. Igazság szerint nem tudom milyen ösztöndíjak vannak és milyen lehetőséget nyújtanak. De az ELTE-n van ilyen. Meg a Debreceni egyetemen. Fősulin nem tudom, hogy van. Arra nem gondoltál, hogy az ELTE-re vagy a Károliba mész ott van japán szak. Egyébként a Debrecenin is van valami csak az nem konkrét szak. Onnan tudom, hogy barátnőm unokatestvére odajár abba az egyetemre., és tanult is japánt ott. Pontosan nem is tudom minek hívják..

Itt a honlapjuk:

[link]

Pont most van a honlapjukon valami ösztöndíjjal kapcsolatos dolog. De szokta Japánba szóló ösztöndíj pályázatok is fent lenni a honlapjukon.

Fúú..egy kicsot sokat írtam..

2012. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

>< Nem olvastad el a fenti linket? ^^" Szóval, 17-21 éves korig lehet jelentkezni az ösztöndíjra, és igény szerint + 1 év nyelvi előkészítőt is tartanak Japánban. ( Osaka vagy Tokyo ) Igaz, hogy a Petőfibe elméletileg nincs japán tanulás..., viszont én úgy tudom, ahol van, azok nem annyira jó sulik... Szóval, még ez is kérdéses. ^^"

Az egyik ismerősöm volt szíves lefordítani angolról a feltételeket:


A gimnázium elvégzése, vagyis éretségi


17-21 éves kor


Testi, lelki egézség. ( várható orvosi vizsgálat )


Olyan nemzetiségűnek kell lenned, amivel Japánnak diplomáciai kapcsolata van. ( ez adott )


Tanulnod kell japánul, és egyetemi végzettséget kell szerezned belőle.


Gondolom, hogy vállalod azt, hogy amikor kimész, akkor tanulod, és lenyelvvizsgázol. Azt nem várhatják el, hogy anyanyelvi szinten beszéld a japánt, mielőtt kimész. ( mivel van úgy is 1 év nyelvi előkészítő, és szerintem alap, vagy talán középfogok le tudom tenni majd gimi után )


Lesz megadott határidő, hogy mely időpontok között kell kiuatznod.


Érvényes ryuugaku vízumodnak kell lennie. Ez valami olyasmi, amivel igazolod, hogy te egyetemi/főiskolai diák vagy.


Nem kaphatod meg az ösztöndíjat, ha aktív tagja vagy a hadseregnek, ha másik ösztöndíj-programban is benne vagy, ha még nem telt el három év az előző japán ösztöndíjprogramod óta, és végül ha már be vagy iratkozva japán egyetemre.


A magyarázatokat is ő írta. ^^ Elméletileg B2-es az angolja...

2012. máj. 3. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!