Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek ha Amerikában...

Mit tegyek ha Amerikában akarok egyetemre/fősulira járni? Még csak most megyek gimnáziumba. Hogy válasszak és mit? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Amerikában akarok tovább tanulni és hát elvileg angol érettségit kéne letennem. Úgy tudom, hogy pl a Krúdyba(Győr) lehet letenni angolul érettségit és ott ezért angol történelmet tanulnak. De onnan hova lehet kijutni? Amerika, Britannia, Ausztrália? Melyik ország történelmét tanuljuk? Vagy mindhárom helyre ki lehet vele jutni? Szóval kéne egy suli (mindegy hol, mert nem baj ha koleszos leszek) ahonnan amerikai suliban tanulhatnék tovább. Meg egyáltalán át kell mennem egy ilyen suliban vagy maradhatok egy sima gimiben? Kérlek segítsetek!

2012. aug. 7. 21:19
 1/8 anonim válasza:
szia. Az Amerikai Nagykövetség Public affairs osztályát keresd, nagyon szívesen rendelkezésre állnak az ottani szakemberek.
2012. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nincs olyan suli, ahonnan egyértelműen az USA-ban tanulhatnál tovább, bármelyikből be tudsz oda jutni. És nem angol érettségi kell.


A Krúdy Gyula egy két tanítási nyelvű gimnázium, ezért tanulják angolul a MAGYAR történelmet természetesen. Sok ilyen gimi van egyébként, ez nem egyedi dolog annyira, többek között én is egy pesti kéttanos gimiben tanultam.


Először el kell dönteni hogy USA, GB vagy Ausztrália, mert mindegyik teljesen más megközelítést igényel.


Az USA-hoz le kell érettségizned és TOEFL nyelvvizsgát tenni + valószínűleg SAT vizsgákat olyan tárgyakból amiket az egyetem kér. Ez persze BA/BSc-re igaz, MA/MSc-re GRE/GMAT/... kell. Ez az első lépés, a második egy olyan motivációs levél ami kiemelkedik a többi 1000 jelentkezőből.


A következő elég nagy probléma a tandíj. Lényegében évente a leggyengébb egyetemeken is 10.000 dollár, jobbakon 40.000. Tehát a leggyengébb suli esetén is 2,5 millió forint már az első évre (jobbak esetén 10 millió). Ehhez jön a fél millió körüli repjegy és persze a szállás, na meg a kaja. Első évben nincs ösztöndíj, utána ha jól tanulsz kaphatsz olyan diákmunkát, amivel részben fedezni tudod a tandíjat, de teljesen tandíjmentes akkor sem leszel.

Mesterképzésre már vannak jó ösztöndíjak, a legjobb a Fulbright, utána a HAESF, ami a Fulbrightal ellentétben csak a tandíjat fizeti 10.000 dollárig.


Angliával hasonló helyzet van, szintén fizetős felsőoktatás, de oda más fajta nyelvvizsga kell és A level (emelt szintű féle) érettségi, ezt pontosan nem tudom.

2012. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az USA-ba akarok menni, rendészeti szakra. Akkor maradjak ebbe a gimnáziumba?
2012. aug. 8. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendészet? Mint nálunk a katona, rendőr, ilyesmi? Mert akkor már most ki kell ábrándítsalak, ugyanis ilyenre csak USA állampolgár mehet. De ez minden országban így van, magyar katona sem lehet más nemzetiségű.
2012. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendőr. És ha előbb szereznék állampolgárságot?
2012. aug. 8. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Még úgy is lehet hogy van olyan kitétel hogy x éve állampolgár. De az egyébként sem úgy működik hogy te szeretnél állampolgár lenni, több évig kell ott élned és dolgoznod, vagy házasodnod oda.
2012. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hoyg mostanában honnan jön ez hogy sokan más ország fegyveres testületeiben akar szolgálni.


Minden országban csak az adott ország állampolgárai lehetnek fegyveres testület tagjai.

Sőt van ahol született állampolgárnak kell lenned.


Mi sem örülnénk, ha mondjuk egy kameruni, kínai, vietnami vagy ukrán lenne nálunk rendőr. Nem is lehetne.


Az államapparátus (még a polgári része is) olyan terület, ahova érthető okokból nem engedik be csak a saját polgáraikat.


Állampolgárságot nagyon nehéz megszerezni, sok-sok év és nincs garancia, hogy összejön.

Az USA-ba már letelepedni is nagyon nehéz.


Amúgy nem is értem, hogy ha rendőr akarsz lenni, miért nem itthon. Magyarországon nagy rendőrhiány van.

Ha meg az USA-ban akarsz élni, miért akarsz rendőr lenni?

Más nem is jó?

Ennyire elkötelezett vagy egy idegen, ismeretlen ország rendvédelme iránt?


Ha annyira szeretnél az USA-ban élni, tanulni, dolgozni, akkor hogy hogy ennyire nem tudsz semmit?


Ne a gyakorikérdéseken vagy más fórumokon akarj tájékozódni, mert sok a téves info illetve nagyon hiányosan az ismeretei az itt válaszolók többségének. (Ami egyébként érthető és nem is negatív felhanggal mondtam.)


Ugyan honnan tudja egy átlag magyar, akinek semmi köze az USA oktatási rendszeréhez, hogy milyen vizsgát hogy kell letenni, milyen végzettséget hogy fogadnak el, mennyi a tandíj, felvételi, stb...


Ha tájékozódni akarsz, akkor hivatalos helyekről. Nagykövetség honlapja plusz biztos sok az amerikai letelepedéssel, tanulással kapcsolatos honlap van.

Illetve az oktatási rendszerről is biztos sok van. Továbbá az adott intézmények weboldalai.


Ha ilyen szándékaid vannak, minimum, hogy az infokat tudd összegyűjteni magadtól. Ami esetleg meg speciális info vagy tényleg nem könnyen fellelhető, azt meg a megfelelő helyen, szervtől megkérdezni, pl. e-mailon.


Ne haragudj, nem leoltani akartalak és nem is szokásom hosszú választ írni a gyakorikérdéseken, de kicsit megdöbbentem a kérdéseden.


De ettől függetlenül, cinizmus nélkül mondom, hogy sok sikert kívánok a terveidhez, bármi is legyen az.


Azt még megkérdezhetem, hogy most hány éves vagy?

2012. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt magyarázd már el,mért akarsz Amerikában,a világ másik felén rendőrnek tanulni?????:D

És mért pont rendőrnek????

Sok amcsi zsarufélmet néztél vagy mivan???Ez honnan jött??

2012. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!