Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » NAGYON FONTOS! Szerintetek ez...

NAGYON FONTOS! Szerintetek ez milyen ötlet? TANULÁS KÜLFÖLDÖN

Figyelt kérdés

Tehát most leszek 10. osztályos (amúgy 5 évesen vagyok 9-13. osztály nyelvi előkészítő) angol az első nyelvem a második a német, alapból jó tanuló vagyok a 9.-es átlagom 4.6 volt és nem volt egy hármasom se. A kérdés az lenne hogy érdemes lenne-e kimenni mondjuk egy Canadai egyetemre vagy fősulira (ügyvéd, pszichológus szakmákon gondolkodom mert közgazdaságis iskolába vagyok tehát vannak olyan tantátgyak mint például a gazdaságtan) angol tudásomon még van mit csiszolni de még csak 15 vagyok és minden nyáron tervezek tanfolyamokra és különórákra menni hogy minél jobb legyek


itt a kérdés az hogy megéri-e kint tanulni?

ha igen akkor érdemes kintmaradni vagy inkább érdemesebb visszajönni?

ha kintmaradok akkor ott milyen lesz az élet?

apáék mondták hogy ha leteszem a felsőfokú angolt apa be tudna ajánlani egy olyan céghez persze csak egyetem után ahol elég jók a fizetések és nagy valószínű fel is vennének dolgozni (persze ha megfelelnék az elvárásoknak)- feladjam a biztosat a bizonytalanért?


egy céltudatos 15 éves aki stabil jövőt szeretne (lány)



#tanulás #külföld #biztos jövő
2012. aug. 23. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
A filmezés nem érdekel?
2012. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy 15 vagy csak, akkor tárgytalan.
2012. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért tárgytalan?

egy 15 évest nem érdekelheti a saját jövője?


szerintem hip-hop itt lesz és nem akkor szeretnék elkezdeni filózni hogy akkor most mi legyen


érdekel a filmezés is és ha minden igaz akkor informatikából is előrehozott éretségim lesz

2012. aug. 23. 21:29
 4/14 anonim ***** válasza:

A mostani magyar egyetemi oktatás elég nívós és egész Európában elismert. Viszont "urunk és parancsolónk" (Orbán V.) olyan törvényeket hoz amely miatt az itthon végzett egyetemi diplomával nem tudsz külföldön dolgozni (ösztöndíj szerződés). Itthon meg nincs munka... Az egyetem után csak egy diplomás munkanélküli leszel. Én javaslom a külföldi tanulást. Az után még mindig vissza tudsz jönni, ha nem tetszik. Javaslom (ha van lehetőséged/pénzed, időd/) akkor költözz ki egy hónapra vagy pár hétre... vagy bármennyi időre és akkor meglátod, hogy bejön-e a környezet.

Még van időd gondolkozni rajta...

2012. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

az anyagi háttér meglenne, és én is emiatt költöznék ki hogy ne csak egy diplomás munkanélküli legyek, bár írtam hogy a kapcsolatoknak hála egy cégnél 60-70% lenne munkalehetőségem

2012. aug. 24. 10:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor go külföld! :)

Én csak azért maradok mert nekem itthon vannak olyan kapcsolataim hogy egy büfészakos diplomával is több helyre el tudnák menni dolgozni... Persze ettől még nem fogok büfészakra menni...


(4. voltam)

2012. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

munkalehetőségem itthon lenne

ezért is kérek véleményt


tudom lehet azt hiszitek hogy messze van pedig nem

az első évem csak úgy elrepült


KÖSZI AZ EDDIGI VÁLASZOKAT!

2012. aug. 24. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja akkor bocsi félre értettem... de szerintem így is megéri külföldön tanulni.


És nagyon jó dolog, hogy már most foglalkoztat... én ezzel csesztem el hogy tavaly jutott eszembe a továbbtanulás, jövőre érettségizek és fogalmam sincs, hogy hol tanuljak tovább...

2012. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT :)
2012. aug. 24. 17:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Itthon sokkal többet ér egy külföldi diploma, mert feltételezik, hogy perfekt nyelvtudásod van, ami hatalmas előny szinte mindenhol.

No de ennek ellenére, az életszínvonal biztos magasabb lesz ha Németországban, vagy valami gazdag országban helyezkedsz el.

Azért nem muszáj elmenni Kanadáig, Európában is vannak elismert egyetemek.:)

2012. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!