Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » NAGYON FONTOS! Szerintetek ez...

NAGYON FONTOS! Szerintetek ez milyen ötlet? TANULÁS KÜLFÖLDÖN

Figyelt kérdés

Tehát most leszek 10. osztályos (amúgy 5 évesen vagyok 9-13. osztály nyelvi előkészítő) angol az első nyelvem a második a német, alapból jó tanuló vagyok a 9.-es átlagom 4.6 volt és nem volt egy hármasom se. A kérdés az lenne hogy érdemes lenne-e kimenni mondjuk egy Canadai egyetemre vagy fősulira (ügyvéd, pszichológus szakmákon gondolkodom mert közgazdaságis iskolába vagyok tehát vannak olyan tantátgyak mint például a gazdaságtan) angol tudásomon még van mit csiszolni de még csak 15 vagyok és minden nyáron tervezek tanfolyamokra és különórákra menni hogy minél jobb legyek


itt a kérdés az hogy megéri-e kint tanulni?

ha igen akkor érdemes kintmaradni vagy inkább érdemesebb visszajönni?

ha kintmaradok akkor ott milyen lesz az élet?

apáék mondták hogy ha leteszem a felsőfokú angolt apa be tudna ajánlani egy olyan céghez persze csak egyetem után ahol elég jók a fizetések és nagy valószínű fel is vennének dolgozni (persze ha megfelelnék az elvárásoknak)- feladjam a biztosat a bizonytalanért?


egy céltudatos 15 éves aki stabil jövőt szeretne (lány)



#tanulás #külföld #biztos jövő
2012. aug. 23. 21:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

az iskolában angol az első nyelvem

ebből van a legtöbb óra

aztán fele ennyi német

és most elkezdek délutáni tanfolyamon (iskolába) spanyolt tanulni

2012. aug. 28. 18:08
 12/14 anonim ***** válasza:

erdemes lenne nemet nyelvteruletre menned (pl. Ausztria mert ott nincs tandij), mert Angliaban meg USA-ban eleg dragak az egyetemek.

19 voltam mikor kulfoldre mentem tanulni, az 1. ev eleg razos, bele kell szokni az uj helyzetbe, abba hogy nem ismersz senkit es egesz nap egy idegen nyelvet hallgatsz ami az elejen eleg faraszto. aztan hozzaszoksz, lesznek haverjaid beilleszkedsz es jobb lesz:). semmi penzert nem mennek vissza Mo-ra.

2012. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni amúgy, 4 év alatt simán meg lehet tanulni perfekt németül ha igazán akarod.
2012. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. aug. 29. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!