Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ebben a dán népfőiskolában mi...

Ebben a dán népfőiskolában mi a csapda?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ingyen van, nincs tandíj. Na mármost, azt tudom, hogy vannak helyek, ahol a felsőoktatás ingyenes, mint pl. Skóciában, de oda nehéz bekerülni, mert magas a színvonal és magas a követelmény is. Más helyek, amik jók, viszont nem ingyenesek. Látjuk, hogy még itthon is, amik nem világszinten elismert egyetemek, "röghöz kötést" találnak ki az állami ösztöndíjas képzésre.


Ezzel a dán dologgal kapcsolatban meg mindenhol azt látom, hogy 1. széles körben reklámozzák, 2. állítólag jó, 3. ingyenes és amennyire tudom, a bekerülés sem olyan nehéz. Na most ez így együtt nekem baromi gyanús. Miért éri ez meg akkor a dánoknak? Tudjuk, hogy ingyen semmi nincs...


2012. szept. 19. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
"Ezzel a dán dologgal kapcsolatban" Milyen dán dologgal kapcsolatban? Milyen iskolára gondolsz konkrétan? Egy konkrét iskolára vagy úgy általában a dán felsőoktatásra vagy mire?
2012. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van ez a dán népfőiskola. Én meg nem mondom, mi a neve, de a suliban állandóan láttam a plakátjait és máshol is hallottam róla. Ezen az oldalon is láttam róla kérdést. Egy csomó magyar megy kinn, ingyen lehet elvileg tanulni.
2012. szept. 19. 12:52
 3/8 A kérdező kommentje:
*ki
2012. szept. 19. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebböl aztán senki sem tudja meg, hogy milyen dán népföiskoláról vagy szó. Mellesleg Nyugaton a népföiskola kb a magyar müvelödési otthonos szakkörökhöz hasonló dolog, nem ad semmilyen végzettséget, csak egy igazolást, hogy jártál oda. De ez nem konkrétan erre a dán valamire vonatkozi, hanem általánosságban.
2012. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bárki, aki meg akarja tudni, az beírja a Google-be, hogy "dán népfőiskola" és kap egy csomó linket. Pl. ezt: [link]


Ez most egy elég felkapott dolog.

De mivel úgy tettem fel a kérdést, hogy "Ebben a dán népfőiskolában...", ezért olyanok válaszát várnám inkább, akik tudják, miről van szó.

2012. szept. 19. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésdböl csak ÉPPEN az nem derült ki, hogy melyikre gondolsz az "ebben a dán népföiskolában" definicióval.
2012. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia4! én sem tudom mi a neve, de egy ismerősöm ott tanul, és nagyon szereti. felvették magyarországon is asszem a műszakira, de oda is és azt választotta. szerintem nincs benne csapda, azért jó a dánoknak, mert a külföldi bevándorlók minden kis szar munkát elvégeznek semmi pénzért szerintem.. meg elég gazdag ország biztos kapnak valami támogatást
2012. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "népfőiskola" max. olyan tanfolyam jellegű.

Szóval nem igazi főiskola

2013. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!