Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Erasmusnak milyen előnyei...

Az Erasmusnak milyen előnyei vannak?

Figyelt kérdés
A nyelvtanulást leszámítva persze.
2012. szept. 27. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel szemben kérdezed? meg mindenki számára mások az előnyei. pl ha vernek otthon az az előnye hogy leléphetsz egy időre. Az is lehet előnye hogy külföldi kapcsolatokat szerzel. vagy tényleg nem értem hogy milyen szempontból kérdezed. Tanulás szempontjából pl lehet hogy külföldön jobb tanáraid lesznek. attól függ neked mi a fontos
2012. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden szempontból érdekel, mert pl. ismerősöm is most megy, de én nem tudom hogy miért olyan jó, mert csak csúszik a félévekkel stb., nem is angol nyelvterületre megy, amit beszél.
2012. szept. 29. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Leírok egy pár előnyt ami általánosságban igaz minden erasmusos félévre, tanévre:


1. A nyelvtanulás egyértelműen. Adott esetben több nyelv tanulása is. Én pl. Ausztriában voltam, az oktatás persze németül ment és a legtöbb erasmusos diákkal németül beszéltem, mégis volt sok diák akik nem nagyon beszéltek németül, és így az angolt is nagyon gyakran használtam, ami tök jó volt (ráadásul találkoztam amerikaiakkal, ausztrálokkal, angolokkal is, tehát anyanyelvűekkel).


2. Megismersz egy másik országot rengeteg szempontból: nemcsak összehasonlítási alapod lesz az oktatásról, arról, hogy működik az egyetem, hanem abba is belelátsz, hogy élnek az adott városban az emberek, ha sikerül helyiekkel is ismerkedni akkor rengeteg mindenről lehet eszmét cserélni. Nagyon kinyílik a világlátásod.


3. A 2. pont igaz arra is, hogy nemcsak a helyiekkel hanem rengeteg külföldi diákkal is megismerkedsz, és emiatt egy tucat különböző kultúrájú embert, országot, és így szokásokat ismersz meg. Tehát a világlátásod ebből a szempontból is nagyon bővül, kinyílik. Te magad is nyitottabb leszel, megértőbb, elfogadóbb.


4. Szoros barátságokat köthetsz, persze ez nagyban attól függ, kikkel hoz össze a sors. Sokan úgy állnak hozzá az egész Erasmushoz, hogy kibulizzák magukat, aztán amint hazamennek, akkor úgyis elfelejtik egymást az egymástól messze lakó diákok. Szerencsére nekem sikerült olyan barátokat szerezni akikkel tartom a kapcsolatot és akikkel az Erasmus után is sokszor találkoztam. Ez ez szuper dolog.


4. Ha otthon a szüleiddel laktál, akkor Erasmus alatt van lehetőséged egy kicsit önállóan a lábadra állni. Bevásárlás, főzés, ügyek intézése, szabadidős programok szervezése, beosztani a kis pénzt stb. A legjobb az egészben, ha egy Erasmus lakásban többen laktok, vagy koleszban, ahol mindenki összejár, együtt főznek, esznek, isznak, házibulit szerveznek a hallgatók.


5. Lehet kis munkát vállalni tanulás mellett, akinek belefér az idejébe és akit nem tudnak nagyon otthonról anyagilag támogatni. Így is megismered hogy az adott országban milyen lehetőségek vannak, hogy dolgoznak az emberek külföldön, összehasonlítási alapod lehet a magyar viszonyokkal. Nekem ez is nagy hasznomra vált.


6. Egy kicsit kiszabadulsz az otthoni környezetből. Nekem nagyon jól jött hogy a kemény tanulás közben teljesen más ingerek értek, feltöltődtem, rengeteg új tapasztalatot szereztem, itthon becsömörlöttem volna.

Ráadásul a legtöbb Erasmusos, aki itthonról megy ki, nem is veszít az egésszel egy fél évet/teljes évet. A legtöbben hazajönnek januárban vagy februárban és levizsgáznak itthon is. Megoldható, az itthoni tanárok rugalmasak ilyen szempontból.


7. Később munkavállalásnál nagy előny lehet hogy külföldön is tanultál. (persze munkakör függő is)


8. Kapcsolatok szerzése, pl. később visszamehetsz az adott városba szakmai gyakorlatra, netán ha olyan szakon tanulsz amit külföldön keresnek, és talpraesett vagy, jól beszéled a nyelvet, akkor munkára is.


Ezeket - persze lehet hogy nem mindegyik pont amit leírtam - szinte erasmusos megtapasztalja. Nem találkoztam még olyannal aki azt mondta volna hogy semmi pluszt nem kapott az Erasmus alatt és hogy egyáltalán nem tetszett neki.


Szerintem egy életre szóló élményt nyújt ez a program, ami megváltozik a gondolkodásod, a világlátásod, és sokkal határozottabb leszel a beszédben, az emberek közötti kommunikációban. :)

2012. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy szó kimaradt...ezeket szinte MINDEN erasmusos megtapasztalja. (utolsó voltam:)
2012. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!