Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felsőoktatás Kanadában,...

Felsőoktatás Kanadában, Angliában, Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

Itthon melyik ország a felkapotabb? Melyik az 'olcsóbb', esetleg tapasztalatok vannak?

Bármilyen észrevételt szívesen várok.

Köszönöm.


2012. okt. 7. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Itthon hogy lehetne bármelyik ország felkapottabb (azzal együtt, hogy Anglia nem egy független ország), ha idegen államokról van szó? Relatíve az Egyesült Királyság a legolcsóbb, ezen belül is Skócia, hiszen az Egyesült Államokban és Kanadában a felsőoktatás teljes egészében magánkézben van (kivéve pár nem annyira szuper állami egyetemet, melyek szintén nem olcsók). Azzal viszont számolj, hogy a briteknél is megy a huzavona a tandíjról, és a kon-lib koalíció erősen a fiskális szigor híve, szóval ott is mélyen a zsebbe kell nyúlni (főleg Angliában és Walesben, hiszen a skót kormány alapvetően balos). Mindenesetre én nem a "felkapottság" alapján választanék országot (pláne nem egyetemet), hanem alapvetően az akadémiai elismertség és a költségek alapján.
2012. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, Kanadaban a felsooktatas elsopro resze allami kezben van, es az USA-ban is az allami egyetemek dominalnak szamszeruleg. Olcsobb orszag nincs. Felkapottabb orszag sincs. Olcsobb egyetem van, meg rendkivul eros es hires egyetem van. Fedezheti Harvard vagy Cambridge a teljes soztondijatad, meg kb. semmit is, ez sok mindentol fugg.


Egyebkent EU-s allampolgarkent Nagy Britannia olcsobb, mert anyit kell fizetned mint a brit allampolgaroknak.

2012. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!