Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországban vagy Németors...

Franciaországban vagy Németországban olcsóbb egyetemre járni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországon :D
2012. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Előző, ez jövőre sok szakon nem lesz így. Németországban sorra váltják a tartományi kereszténydemokrata kormányokat a szocdemek, ahol ők kerülnek irányító pozícióbam ott megszavazzák a tandíj eltörlését, már alig van olyan Bundesland, ahol van tandíj.

Elvileg Franciaországban nincs tandíj, de valamennyi regisztrációs díjat fizetni kell.

A kaja és az élet Németországban olcsóbb és ott könnyebb is munkát találni.

2012. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
En Franciaorszagba mennek, igaz ott a kaja talan egy lehelletnyivel dragabb, de az alberletek ott es Nemetorszagban is az egeket verdersik arukat tekintve. En Nemetorszagban tanulok,elotte evekig hangoztattam,hogy utalom a latin nepeket,most mar mast mondok. Nemetorszag nagyobb burokrata orszag, mint Magyarorszag,pedig minket mar igazan nehez tulfolozni. Szoszerint mar a sz.rt is megragjak megegyszer. Eu ide vagy oda, bizony Nemetorszagban meg egy ottani,de mas tartomanybol szarmazo tanulo bizonyitvanyat,erettsegijet se kotelesek elfogadni, ez tartomanyonkent valotzo! Ahogy a tandij is, en most itt tanulok, es bar egyre tobb helyen eltoroltek a tandijat,itt is ahogy Ausztriaban is ujra szeretnek tobb helyen visszahozni. Szoval ossze-vissza talalgatnak. Raadasul tenyleg ez az elfogadtatas nem egyszeru melo,es sok helyen alapbol lehetetlen,vagy ujra csinalsz mindent,vagy nem vesznek fel. Ha nem rendelkezel kotelidegekkel, akkor ne gyere ide, mert mikor mar azt hinned jobb lesz,kesobb csak meg tobb sz.r jon. En mostani eszemmel es ha tudnek franciaul tuti Franciaorszagba mennek. Arakat tekintve tenyleg nincs elteres,egy rokon lakik kint,en is voltam mar ott,talan itt olcsobb a gyumolcs stb. De a kozlekedes es a lakhatas mindket helyen hihetetlenul draga,egyik helyen se vehetsz fel diakhitelt, es nem kaphatsz osztondijat,tehat nem oszt nem szoroz hol elsz, inkabb azt nezd,melyik jar kevesebb idegeskedessel,mert lenyeges kulonbsegek nincsenek. A penzartacad nem a kajad fogja megterhelni,hanem az utazas,ami kb 3-5x dragabb,mint nalunk,meg a lakhatas,ami szinten.
2012. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző, te Németországon belül merre vagy? Berlinben kifejezetten olcsó a szállás, a hipermodern egyszobás koli például annyi, mintha Pesten albérletben lenne egy külön szobám.
2012. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért a #3as kissé tuloz, illetve elég kellemetlen helyen lakhat. Én most éltem 7 évet berlinben, bécsből költöztem oda. Úgy éreztem, a burokraciat komolyan kell venni, de kellemesebb mint a magyar, nem találkoztam olyan előírásokkal, amit lehetetlen lett volna betartani, amíg itthon ez nem túl ritka. Tipikusan az ügyintézők is relaxedebbek mint MOn, bár itthon sem volt annyi rossz tapasztalatom, csak hát az előírások...


Azért azt is látni kell, hogy NO nagyobb és kulturálisan heterogenebb ország mint MO, emiatt föderális a struktúra. Lehet, h itthonról nézve szokatlan, de ne mondd, hogy MO, szlovákia és ausztria között könnyebben mozogsz mint bajororszag és Brandenburg között.


Franciaországöt nem ismerem, azt tartják drágább mint NO, kevésbé szervezettek a dolgok, stb, de nyilván ott sem nagyon rosz egyetemre járni (mármint ha nem rosz helyre mész:)



Nem nagyon találkoztam emberrel, akinek berlin ne jött volna be, valóban elég olcsónak számít

2013. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!