Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországban továbbtanulás?

Franciaországban továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Franciaországban tervezek továbbtanulni, matekból és fizikából szeretnék érettségizni emelten, angolból le fogom tenni a felső, franciából pedig a középfokú nyelvvizsgát(most vagyok 11.-es). Milyen esélyeim lennének Franciaországban továbbtanulni? Mennyibe kerül ott a tandíj és hogy működik ez az egész, ha oda szeretnék menni tanulni? Mennyivel lenne drágább ott élni és egyetemre járni, mint pl. itt Magyarországon? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. dec. 16. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Középfokkal ott egyetemen kitörölheted a szebbik feled... Szerinted úgy hogy fogod megérteni a francia szakzsargont? =/ Köztudottan a franciák nem szeretnek angolul beszélni amúgy...
2012. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de meg tudnám csinálni a felsőfokot is, nagyon könnyen tanulok nyelveket. Így milyen esélyeim lennének?
2012. dec. 16. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Az alapszak (ha van is tandíj) kb. 30 ezer forint / félévre jön ki. De a megélhetés sokkal drágább, 20 € / m2 az albérlet Párizsban. Ezen felül vannak kollégiumok, azok még drágábbak.
2012. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül Párizs érdekelne, ott már jártam és tudom hogy nagyon drága. Viszont jártam délen is, ami olcsóbb mint Párizs, de pl. az albérletekről ott semmi információm nincs.
2012. dec. 16. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tandíj - úgy tudom - nem sok, 200 euró körüli a legtöbb egyetemen / félév. Mindenképpen le kell tenned franciából a felsőfokút, ha csak nem valami angol nyelvű képzést választasz (de lehet, hogy akkor is!) Ez a DALF C1, a Francia Intézetben le lehet tenni, jó nehéz, ekkor nem kell szintfelmérő vizsga.

Az árak... Párizst felejtsd el, nagyon drága. Most rákerestem, egy 39 négyzetméteres, egyszobás lakás Lyonban 471 euró / hónap. Ilyen árakkal számolj a vidéki városokban, Párizsban egy egyszobás lakás is legalább 600 euró, ami a külvárosban van.

Kaján lehet spórolni, pl. egy Auchan árai 30-40 százalékkal magasabbak, mint itthon. A kisboltok drágák, az éttermek is (a gyorséttermekkel együtt).

A ruha nagyon drága, a közlekedés Párizsban szintén nagyon drága (felnőttbérlet 62 euró), Lyonban 51 euró.

Marseille környéke a legolcsóbb talán (de a legkevésbé vonzó is).

2012. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a kollégiumok mennyibe kerülnek ott?
2012. dec. 17. 00:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium Párizsban volt nekem 350 € / hónap, és ez az 1-es zónában volt, ahol a legdrágábbak. Bár alapvetően ez a suli kolija volt, ezért nagyon kedvezményes, de a Cité Universitaire területén minden koli olcsó.


Vidéken is 2-300 € a koliszoba.


A kaja árak nem drágábbak az itthoninál. Mondjuk olyan, hogy ha ott keresed az akciókat akkor olyan áron vásárolsz, mint ha itthon nem keresnéd őket, hanem random vásárolnál.

2013. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kelet-Fr.o.ban vagyok egyetemen erasmusszal. en 150euroert berlek koliszobat/ho a CROUS-tol, kereken 3 percre az egyetemtol. Nem is a kaja a draga(bar termeszetesen dragabb, mint otthon), hanem ha elmesz a haverokkal egy sorre, az minimum 4euro per korso, de ez a legalso hatar. Meki 6-7euro per menu... lenyegeben a szolgaltatasarak egy magyar penztarcahoz merve horribilis aron vannak. Hajvagas mnimum 20 euro...rendes ettermi ebed / vacsi 10-15 euro. Viszont! van a "menza", szinten a CROUS altal uzemeltetve, ami 3.15 euro per menu, es teljesen jo. sot, van, ahol vacsiidoben is nyitva vannak. Ja, es nalunk az egyetemi tesi 10 euro per ev, es annyifele sportagat csinalsz, es annyiszor, amennyit csak akarsz (kezdve a mindenfele aerobictol barmiig, amit el tudsz kepzelni).

ha van meg kerdesed (gondolom mostanra mar kozelebb vagy a dologhoz...), irj privit :)

2014. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, olvastam a valaszodat az egyik francia kerdeshez, en is Franciaorszagba tervezek menni tanulni, tudnal nekem valaszolni nehany jerdesemre?

Köszi: Balint

2016. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!