Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dánia vagy Svédország éri meg...

Dánia vagy Svédország éri meg jobban, ha kint szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi alapján kell dönteni? Vagy hogyan működik ez? Angolul beszélek (felsőfok), valamint németül is (közép).

Igazából az is érdekelne, hogy melyik országban milyen az élet. Mennyi pénzből lehet kijönni havonta(tekintve, hogy elég csóró vagyok)? Van valamilen lehetőség kolit szerezni? Az mennyiből jönne ki?

Bocsánat a sok kérdés miatt, de most kezdtem el igazán foglalkozni ezzel a dologgal....Most is keresgélek, de ha esetleg van valami hasznos link, amit ezzel foglalkozik, akkor megköszönném, ha elküldenétek!



2013. jan. 15. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő országban magasabb színvonalú az oktatási képzés, szóval ebből kiindulva jobban megéri oda menni tanulni, mint itthon maradni. Svédországban nagyon magas az életszínvonal, de a megélhetés is drága. Úgy tudom, mert én is Svédországba szeretnék kimenni tanulni, hogy ott kell tudni svédül, hogy átvehesd a diplomát. De gondolom, ha Dániában is úgy van, hogy van angol nyelvű képzés és esti nyelviskolában ingyenes meglehet tanulni dánul, akkor ez a lehetőség Svédországban is esélyes. Dániában havi 200 ezerből meglehet élni, ezt hallottam. Ennyi mindenképpen szükséges, de ott tudsz dolgozni mellette. Sajnos svéd egyetemekről nem tudok semmit, mert inkább Dániába szerveznek ilyen toborzásokat. De ha mégis Dánia mellett döntenél valamilyen úton-módon, akkor március 15.-ig kell jelentkezned a kiválasztott egyetem honlapján. És a népszerű szakokon lesz telefonos interjú is.
2013. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt olvastam, hogy magasabb a színvonal. Meg most néztem, hogy Dániában mi kb. mennyibe kerül, illetve, hogy heti 15 órát lehet dolgozni. Svédországot még nem néztem. Telefonos interjú?! Erről még nem olvastam. Hűha...Meggondolandó.

A kollégiumokról tudsz esetleg valamit?

2013. jan. 15. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik barátom Stockholmban volt ösztöndíjjal, és a kolija havonta 100.000 forintra jött ki. Ez olcsó koli, kint a városon kívül. E mellé jön még a bérlet, 90 napos bérlet 50.000 (igen, Pest kismiska hozzá képest). A kaja csak úgy drágább kicsit az itthoninál, ha magadnak csinálod (ha menzán eszel, úgy nem kicsit, hanem sokkal drágább). És persze akkor még nem ittál meg egy sört sem a haverokkal, vagy nem mentél sehova sem a városon kívül.


A határátkelő blogon egyébként egy rakás cikk van ilyenekkel kapcsolatban.

2013. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dánia nem frekventált részén tanulok, egy középkategóriájú egyetemen. Az egyetemtől 7 km-re van egy korántsem luxuskoli, de egyágyas szobák vannak külön fürdővel wc-vel,s ingyen nettel. a koli 75 000/hó. cigi nélkül, heti egy-két sörrel, csokival chipsszel joghurttal (s kolit számolva) 110 000-ből ki lehet jönni egy hónapban. Diákmunkára nem nagyon számítsatok, csak éjszakai takarítás vagy újságkihordás van. de ilyen, hogy hajnal kettőtől hétig hóban szélben esőben.. Az időjárás pedig korántsem kellemes. tehát azt mondom, hogy otthon legyen meg az a havi 100-120 (mert bármi történhet), amit ki tudnak küldeni.


ja én biciklivel járok, vagy barátok visznek kocsival, tehát engem nem érint a buszbérlet, de az 15 000/hó (nincs diákkedvezmény). az árak elég magasak, de ha mindenből márkaterméket veszel, túl lehet élni ( és a márkatermék itt nem egyenlő a rossz minőséggel, ez inkább presztízskérdés itt..) Ahogy írták fent, lehet járni nyelviskolába, ám suli mellett csak heti 2*2.5 óra vehető igénybe, így pedig nehéz megtanulni a nyelvet, ami az angol és a német keveréke, de eszméletlenül nehéz a kiejtése.. Dánia fele akkora mint Magyarország, de az ország két különböző részéből érkezett ember korántsem biztos hogy megérti egymást...


ha valakit érdekel még valami, írjon bátran.

2013. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!