Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem Malibun, Santa Barbará...

Egyetem Malibun, Santa Barbarán vagy épp Los Angelesben? Van erre bármi esély egy egyszerű magyar földi halandónak?

Figyelt kérdés

Egyre kilátástalanabb a helyzet itthon, nem hiszem hogy elérem a 400 + pontot, hogy ingyen tanulhassak. (most épp ez dolog van ugye? hogy 400 fölött ingyé van)

Mindenem az angol nyelv, 4 éve tanulom, mégis társalgási szintű a tudásom. Az amerikai angolra gondoltam, mert nem suliban tanították meg ilyen jól,hanem én itthon, könyvekből,filmekből,sorozatokból.

Na a helyzet a kövi: turizmust,vendéglátást,utazásszervezést, ilyesmi dolgot szeretnék tanulni. Ez a mindenem. Suli után óceánjáró hajóra megyek!!! (fő a pozitív hozzáállás) :D

Már pár napja szemezgetek a malibui egyetemmel (Pepperdine University) , a santa barbarai westmond college-el és pár los angelesi főiskolával.

A kérdésem az lenne, hogy van bármiféle infótok az amerikai továbbtanulással kapcsolatban? Pontok kellenek, vagy csak fizetni kell ? Minden érdekel ebből a témából! :) Előre is köszi :)


2013. jan. 16. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
SAT és TOEFL vizsga kell. SAT olyan tárgyakból, amiket kér a suli. De ösztöndíjat első évben nagyon ritkán adnak, külföldieknek sokszor későbbi években is nehezebb, és csak említésképpen mondom, hogy az általad említett helyeken havi 1500 € alatt nem igen lehet kijönni. És erre jön még a tandíj, meg a 200e forintos repjegy, meg a vízumdíj és még a biztosítás díja is.
2013. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ELso blikkre azt hittem, hogy a UC Santa Barbara-rol es a UCLA-rol van szo. A Pepperdine es tarsai maganegyetemek, a Pepperdine pont eroteljesen kereszteny gyokeru egyetem, de ettol meg az osztondijrendszeruk kevesbe keresztenyi..


Az elozo valaszolo lerta mit kernek - magyar erettsegi, pontok, stb az USA-ban erdtelmezhetetlenek.


A tarsalgasi szintu angollal vigyaznek, az jo, hogy mindened az angol, de kokemeny TOELF, ritkabban IELTS pontokat kernek, amik minden esetben a felsofok felett vannak, csak, hogy tudd kb milyen szintet kernek.

2013. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!