Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire nehéz a holland nyelv?

Mennyire nehéz a holland nyelv?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
éhéjahaaaj... nagyooon!
2013. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
75%
Kb. annyira, mint a német.
2013. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hát, ez relatív. Ha semmilyen más idegennyelvet nem beszélsz, akkor nem könnyebb más európai nyelvnél szerintem.


Ha NAGYON jól beszélsz németül akkor pár hónap, max egy év intenzív tanulással meg lehet tanulni felsőfokon. Nagyon jó németet értsd: felsőfok és inkább C2 mint C1, mert nagyon könnyen össze lehet keverni a kettő szórendjét és rengeteg szót, valamint kifejezést, sőt az igék alakját is. Ilyen középfokú nyelvtudással semmiesetre se kezdj bele ha nem a konyhanyelv a célod mindkettőből.


Ebből adódik, hogy a holland harmadik nyelvnek jó. Ne válaszd német vagy angol helyett, ha még nem beszéled ezeket nagyon jól, mert "kevesebb aratásért végzed el ugyanazt a vetést"

2013. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

folyékonyan beszélek németül és angolul, és a múltkor egy holland ismerősömmel p*csarészegen hollandul beszélgettem, elmondása szerint van egy kis akcentusom, de elég jól ment

józanul egy szót se tudok hollandul :D

2013. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
85%
A holland nyelv, egy ott dolgozó ismerősöm szerint úgy keletkezett, hogy a részeg angol tengerészek megpróbáltak németül beszélni:D Így ilyen angol-német keverék:)
2013. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy neked mennyire nehéz, azt én nem tudhatom, én mindenesetre elég könnyen megtanultam középszinten (B2) tanár vagy tankönyv nélkül. Angolból kezdő- és középszint között vagyok, németből felsőfokúm van. A holland tényleg a két nyelv keveréke, nekem ezért is tetszett meg. Nagy előny, ha tudsz németül vagy angolul, s főleg az, ha mindkét nyelven. Alig van olyan szó a hollandban, amely nem egy német vagy angol szó kicsit "átalakítva". Épp ezért, mivel a szavak nagyon hasonlóak, gyakran én is összekeverem őket. Erre pont tegnap volt egy példa, írtam egy német levelet, és a hund (németül kutya) szó helyett azt írtam hond (hollandul kutya). Én szeretek nyelveket tanulni, mondhatni a hobbim. Az interneten tanultam mindenféle weboldalról, videókból, gyakorlásképp feladatokat kerestem. 1 éve voltam Hollandiában, kipróbálhattam élesben a nyelvtudásom, és nagy meglepetésemre szinte mindent értettem, tudtam beszélgetni az emberekkel. Továbbfejleszthetném a hollandtudásom, csak sajnos most nincs időm rá. A lényeg, hogy számomra könnyű volt, bár nem olyan egyszerű nyelv, én is a némethez tudnám hasonlítani a nehézségi szintjét. Beszélsz már valamilyen idegennyelvet? És mi a célod a hollanddal?
2013. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Németül sokáig tanultam, sajnos kevés foganattal... Talán azért mert csak az iskolapadban próbálták belém verni, de soha összefüggő német mondatot nem hallottam.


Angliában élek, így az angol elég jól megy.

A holland meg annyira viccesen hangzik, hogy megtetszett..


A nyelvtana mennyire nehéz? Nehezebb, mint a németé vagy a franciáé?

2013. márc. 11. 00:11
 8/8 anonim ***** válasza:
a németnél jóval könnyebb. hasonlóak a nyelvtani szabályok, de le vannak egyszerűsítve.
2013. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!