Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így kimenni erasmussal külföldre?

Figyelt kérdés
Jövő télen fogok diplomázni, és arra gondoltam, hogy ősszel kimegyek külföldre. (Pótpályázat lesz). Igaz így csúsznék 1 félévet, de belefér. Nagyon tetszik Svédország, egyszer mindenképp el akarok jutni oda, és ez egy jó lehetőség lenne. Sajnos ugye Skandinávia nagyon drága, az ösztöndíj elmegy a szállásra, a többit pedig saját zsebből kéne állni. Korábbi beszámolók alapján úgy számoltam, hogy az ösztöndíj mellett havi kb 100 ezerrel kell számolni. Sajnos nem vagyunk gazdagok, így a szüleimtől nem várhatom el, hogy túl sokkal támogassanak. Gondoltam arra, hogy a felveszem a maximális diákhitelt arra a félévre, a többit meg a megtakarításaimból állnám, meg dolgoznék még a nyáron, és így talán összejönne a pénz. Szóval ez a nagy dilemma, hogy hatalmasak a kiadások, ugyanakkor mindenki azt mondja, hogy mekkora élmény, ráadásul önállósodhatnék, nyitottabbá válnék, stb. Ráadásul nem valószínű, hogy kedvezőbb áron ki tudnék menni később, hála az ösztöndíjnak. Gondolkozok azon, hogy egy olcsóbb országba kéne menni, de Svédország a nagy kedvencem. Persze ezt nekem kell eldöntenem, de szeretnék tanácsokat kapni. :)
2013. márc. 9. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk pótpályázaton csak 'label' státuszt lehet már nyerni, vagyis ösztöndíj nélkülit.

De ha kapsz valamennyi ösztöndíjat, akkor ahogy írod, úgy működhet. Persze addig nyújtózkodik az ember, amíg a takarója ér: egy rakás olyan ország van ahol szakmailag sokat profitálhatsz, és kevesebb ráfizetéssel, de ez a te döntésed kell legyen.

2013. márc. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Barátom Svédországban volt, szintén ERASMUSsal, a szállás elég drága, az viszi el a legtöbbet. Én Németországban vagyok, olcsóbb a szállásom, és társaimmal ellentétben én nem bulizom el az összes pénzemet, ugyanis a szerződés alapján 15 kreditet el kell érned, különben az ösztöndíjat vissza kell fizetni. Jár rendkívüli szociális támogatás is a hallgatóknak (ez nálunk havi 10 000 Ft.) Amennyiben kijutsz, számítani kell arra, hogy fel kell venned kötelezően nyelvi kurzust (svédeknél svédet). A diákhitel a legnagyobb baromság szerintem. Élménynek élmény, de magamból kiindulva (aki szintén utolsó félévbe jött ki mérnök szakról), bizony, szenvedés hazajárni vizsgázgatni, ráadásul az otthoni oktatók k*rvára leszarják ezt (legalábbis a mi egyetemünkön). Egyébként, most kéne, hogy legyen a pályázati időszak, szal nem kellene feltétlenül a z őszibe jelentkezni :)
2013. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!