Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erasmussal melyik félévben...

Erasmussal melyik félévben érdemes kimenni?

Figyelt kérdés
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek Erasmussal melyik félévben érdemes kimenni. Én most leszek másodéves, az őszi félévről már lecsúsztam, de a tavaszira még lehet jelentkezni, ám lehet jobb befejezni két évet és akkor jövő ősszel kiutazni. A tavaszi félévben lenne egy szigorlatom is és szakirányválasztásom is. Olyat hallottam, hogy jobb minél előbb kimenni, ezért nem tudok dönteni. Mi a véleményetek?

2012. júl. 10. 21:00
 1/2 ptya válasza:
100%

Én mindenképpen az őszi félévet ajánlom az alábbiak miatt:

- Először is karácsonyi szünet miatt sokkal hosszabb, mint a tavaszi.

- Ha megtetszik (megfog) az Erasmus élet, az őszi félév közepén kérvényezheted, hogy maradnál még egy fél évet (és nagy esetben engedélyezik is).

- Szeptemberben még mindenhol jó az idő, viszont tavaszi félévnél hidegben startolsz.


Tavasznál az a jó, hogy kitoldhatod az ottmaradást egy nyaralással egész nyárra.

Végül pedig egy Erasmus miatt gondolkodás nélkül halassz a suliban, ha arról van szó. Soha vissza nem térülő az az élmény. :)

2012. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is ebben a dilemmában vagyok, de én tavasszal szeretnék, de mivel én valószínű, hogy csúszom, én majd 3.ba megyek vagyis a 6, félévben, ha úgy jönnek össze a dolgok ahogy tervezem, bár az sem úgy szokott lenni...:P

Amúgy én pont a nyaralás miatt gondoltam a tavasztit, imádom a nyarat, meg a karácsony macerás, mert azt hallottam akkor a karácsonyi haza + vissza utat is magadnak kell fizetni, én speciel még azt sem tudom honnan szedem össze a pénzt rá, de nem akarom kihagyni életem talán egyetlen lehetőségét, hogy kijussak külfödre.:D

2012. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!