Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában hogy tudnám megoldan...

Angliában hogy tudnám megoldani a lakhatást?

Figyelt kérdés

Nagy vágyam Angliában továbbtanulni, az egyetlen akadálya, hogy a lakhatást nem tudnám fizetni. Itthonról nem tudnak támogatni, munkával nem férne meg a szak, maintenance loanra tudtommal nem vagyok jogosult.

Van valami ötletetek, hogy lehetne megoldani?



2013. márc. 23. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs valami nagyon jóindulatú családtag kint aki megengedné hogy vele élj?

Hagyj ki egy-két évet - dolgozz itthon, vagy külföldön spórolj és akkor egy darabig abból a pénzből ki tudnád húzni aztán keresnél diákmunkát a suli mellett. Ha az év kihagyás, diákmunka stb. nem fér bele akkor sehogy nem tudod megoldani. Kezdj el itthon egy képzést és mesterképzésig gyűjtögess, tanulj és akkor esetleg ki tudsz menni BA után. Angliában amúgy a suli is fizetős nem csak a lakhatás...Nem kell feladnod amúgy, csak módosíts az elképzeléseden:)

2013. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajna nincs ilyen rokon, pedig akkor minden gond megoldódna...

A tandíjra vennék fel student loan-t, teljesen megéri, a gond az h ilyen feltételekkel a megélhetésre csak akkor vehetek fel kölcsönt, ha min. 3 évig laktam kint. Egy évet alapból akartam, de három már sok szerintem.

Viszont beszéltem egy haverommal aki kint dolgozik idén, mondta h alig maradna a munkából, mert közben is lakni kell valahol, enni, stb...

2013. márc. 25. 07:15
 3/4 Edwise válasza:

I apologise that I don't speak Hungarian.


If you are an EU national and want to study in England, you can apply for the loan for the university fee if you will be studying for Bachelor's degree or diploma at the same level. But if you have lived in UK from last 3 years then you can also apply for "maintenance loan". The maintenance loan amount would be £5500 per year if you are living outside London and £7675 per year if you are living in London. You do not have to payback the loan if you will not get the job with a minimum salary of £21000 per year. For more information about loan, you can visit this page: [link]


If you cannot apply for maintenance loan then there is another option for you. You can get a scholarship of £1000 in cash during your first year of degree to pay for rent and food for around 2 months and in the meanwhile you can find the part-time job.


I work for Edwise International and we provide education consultancy services to students who are interested in studying in England. We have agreement with some universities and we can arrange scholarship of £1000 to support EU students at the start who want to study in England. We are a non-profit organisation and our main aim is to help students. We do not charge for our services and students only need to pay a very small fee (€50) for postage and telephone charges.


You can visit our website for more information: www.ed-wise.com

You can also contact me if you need any help. Our email address is info@ed-wise.com

2013. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Thank you very much, I'll check your website! It sounds really great and makes my dreamlike university plans seem more realistic. :-)
2013. ápr. 15. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!