Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a továbbtanuláshoz Japánban?

Figyelt kérdés
Szeretnék Japánban egyetemre járni, de a szüleim nem tudják finanszìrozni. Milyen módon tudnék ehhez elegendőkeretet szerezni? (Pl az angol diákhitelt csak ottani tanuláshoz vehetem fel?)

2013. ápr. 3. 00:22
 1/2 hunbula ***** válasza:
100%

Először is, jelentkezz egy magyar egyetemre. A legjobb, ha be tudsz jutni ELTE japán szakra, onnan már sok lehetőséged lesz ösztöndíjra akár. Más egyetemeknek is vannak japán kapcsolatai, csak utána kell járni, meg kell kérdezni, mert nem dörgölik csak úgy az ember orra alá. Általában ahol van japán nyelvoktatás ott van esély. Én pl Szegeden jártam egyetemre és a japán tanárnőtől tudtam meg a lehetőséget, amivel most kint vagyok egy évig ingyen.

Másik út, meg kell nézned a Japán-Magyar Nagykövetség honlapját, ott is szoktak ösztöndíjpályázatok lenni, akár több évre is, de ezek általában elég specifikusak (orvos, mérnök satöbbi MA-ra emlékszem). Ezeket elég nehéz elnyerni úgy tudom de semmi sem lehetetlen.

Lényeg hogy legalább JLPT N5 szinten tanulj meg japánul, hogy legyen papírod, mert sokat számít. Ezen felül nagyon nem árt ha tudsz még egy másik nyelven is, leginkább angolul, plusz kiemelkedő teljesítményed van az akadémiai területeden. És sok utánajárás és próbálkozás.

Persze vehetsz fel hitelt is, de én nem javasolnám, mert a tandíjjal, megélhetési költségeiddel együtt elég húzós összeg jön ki, millió forintok. Nem is biztos hogy tudnál ekkora hitelt felvenni (főleg ha mint gondolom nincs fix jövedelmed vagy egyéb tulajdon a neveden amire kiadná a bank). Járj utána az ösztöndíjaknak úgy még sikerülhet is.

2013. ápr. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is voltam japán szakos otthon, de én úgy tapasztaltam, hogy japán szakon nagyon-nagyon kevés ösztöndíjat osztanak ki, amik Japánba szólnak, és mindre nyilván óriási túljelentkezés van. Ezeknek a legtöbb része amúgy csak egy-két hónapra szól, az egy éves ösztöndíjat maximum egy-két ember kapja meg (és volt olyan év, hogy nem ment ki tőlünk senki). Az összes ismerősöm a szakról úgy jutott ki, hogy amúgy második évben elkezdtek a BME-n egy másik, műszaki vagy gazdasági szakot, és azon keresztül rengeteg ösztöndíjra tudtak pályázni, amihez amúgy előny volt, hogy tanulnak japánul.


A volt barátom is így ment ki, ő a BME-re járt és amúgy magán úton tanult japánul. Először egy évre kapott ösztöndíjat egy nem túl jó, isten háta mögötti egyetemre, aztán onnan átjelentkezett egy jobb egyetemre, és kapja a JASSO ösztöndíjat.


Ha jól tudom, a SZTE-n nincs japán szak (mikor én jelentkeztem egyetemre, még nem volt legalábbis), csak egy felvehető kurzus, tehát az első válaszoló gondolom amúgy más szakot csinál. És sajnos az a tapasztalatom, hogy a legkönnyebben úgy jutsz ki Japánba ösztöndíjjal, ha nem vagy japán szakos...

2013. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!