Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti melyik egyetemet választaná...

Derpette kérdése:

Ti melyik egyetemet választanátok? Erasmusszal mennék ki egy évre.

Figyelt kérdés

1. Belgium, Liege: Universite de Liege

2. Olaszország, 2.1. Ancona: Universita Politecnica delle Marche

2.2. Bari: Universita degli Studi di Bari

2.3. Sassari: Universita degli Studi di Sassari

3. Spanyolország, 3.1 Cadiz: Universidad de Cazid

3.2. Zaragoza: Universidad de Zaragoza



2013. máj. 16. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem mindegy, mert nem nagyon tudja senki a rangsort. Szerintem aszerint válassz, hogy melyik helyre mennél legszívesebben. Én lehet Spanyolba :D
2013. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyol vagy belga :D
2013. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is Belgiumon gondolkodom :)Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye, szíve vágya, tapasztalata, tanácsa :)
2013. máj. 16. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban tanulok, ezek közül Belgiumot választanám, nagyon pörgős hely, tele van élettel.
2013. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amelyik országnak tudod anyelvét

(Ha olaszul tanultál, oda is mehetnél)


Ez műszaki jellegű egyetem?

2013. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Innen a francia meg a spanyol nyelvekkel boldogulok.

Engem az egyetemek jogi kara érint :)

2013. máj. 18. 14:22
 7/10 anonim válasza:
Én is szerintem olyan helyre mennék aminek a nyelvét beszélem, hogy azt is tudjam közben gyakorolni:) Amúgy ez az ELTE jogi kara? Vagy hol vannak ilyen jó lehetőségek?:D
2013. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem az ELTE :) Nem magyarországi egyetem.
2013. máj. 21. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Liège-ről első kézben tudok beszélni, mivel én is itt vagyok 1 éves Erasmuson, júniusban megyek haza a vizsgák után. Bár én nem az Université-n hanem Haute École-ban tanulok, van heti 2x2 órás francia óra a városba érkező cserediákoknak az egyetemen. Nagyon hasznos és nem utolsó sorban, ingyenes! Éppen ma délután vizsgázok belőle :) Van szintfelmérő szeptemberben, ha közép vagy felsőt szeretnél, akkor itt nagyon jó a lehetőség felkészülni rá. Nagyon őrült város! A bulik iszonyat jók, sok a program a diákonak! Tavaly Halloween-kor boat party volt a folyón, bálok karácsony előtt és a híres Carré egy szórakozónegyed a városközpontban ahol bazi nagyokat lehet bulizni. Az első félévemet átbuliztam, mert annyi jó program volt. Sok barátot szerezhetsz a világ minden tájáról - német, francia, mexikói, kanadai, brazil, finn stb. barátaim vannak. Maga a város nem túl szép, inkább ipari város tehát nem a túristák célpontja amikor Belgiumba látogatnak viszont mivel kis országról van szó, könnyen és olcsón (10 euro egy retúr jegy országon belül) lehet utazni. A flamand városok nagyon szépek értsd: Brugge, Gent, Antwerpen stb. Emellett Belgium ideális helyen fekszik olyan szempontból, hogy innen utazhatsz Luxemburgba, Amszterdamba, Londonba, Lille-be (Fr.o), Köln-be, mivel könnyen elérhetőek a szomszédos országok. És akkor elmondhatod, hogy az Erasmus alatt több országban is jártál! A hőmérséklet alacsonyabb, télen nagyon hideg van. Nagyon ajánlom a várost és az egyetemet, életem legjobb időszaka fűz ehhez az 1 évhez! Sok sikert! :)
2013. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen Belgium. A többi nálam szóba se jöhet.
2015. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!