Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem angol nyelvtu...

Külföldi egyetem angol nyelvtudással Európában? (pszichológia)

Figyelt kérdés
Pszichológiára megyek szeptembertol és miután végeztem , a mesterképzést külföldön csinálnám meg. Angolul felsofokon beszélek, spanyolból középfokon. Hova menjek : Anglia ,Ìrország Hollandia , Svájc?
2013. jún. 17. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Angliában horribil összegeket kell fizetni a felsőoktatásért, azért ezt jobb, ha belekalkulálod.
2013. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos tudom, ezért is jöhetne szóba a tobbi három ország, remélem van valakinek tapasztalata ebben.
2013. jún. 18. 16:52
 3/5 anonim válasza:
Arra figyelj, hogy olyan helyre menj, ahol betudsz ülni az ottani anyanyelvi órákra. Azoknak sokkal magasabb a színvonala.
2013. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vizililiom ***** válasza:
Szia! Én Hollandiában tanulok, Groningenben. Van tandij itt is, de fedezhető part-time munkákkal, viszont munkát nehezen kapni északon (Groningen északon van, déli városokban pedig nincs psuichologia képzés Bachelor szinten)a holland nyelv tudása nélkül. Skóciát tudnám még ajánlani, a hollandéval összevethető költségekért (Hollandiában 1800 euro/év, Skócia 1800 GBP/év), viszont nem tudom part-time munka mennyire van, viszont legalább angolul beszélnek. Irországban a képzés ha jól tudom ingyenes, de gyanitom nehéz bekerülni is. Skóciai egyetemek pszichológia képzéseiről is azt tudom hogy full létszámon vannak, viszont úgy tudom nincs felvételi ha elmultál 22, valami ilyesmire emlékszem, de nézd meg az egyetemeik honlapjait. Hollandiában van felvételi - angol, biológia, matematika tárgyakból- és az egyetem is nagyon brutál. A felvettek harmada kiesik. UK-ban könnyebb elvégezni, de még Németországban is. A svájciaknak nagyon jó egyetemeik vannak, csakúgy mint a hollandoknak, de kéne a francia vagy német.
2013. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vizililiom ***** válasza:
Egy hasonló kérdésre adott válaszokból kiderül, hogy Skóciában létezik nem visszafizetendő támogatás, amit egyéb nem-skót, de EU állampolgárok is igényelhetnek, igy teljesen meg lehet úszni a tandijat is, tehát szerintem Skócia a legjobb választás! Ha most nekem döntni kéne, ilyen információk birtokában biztos hogy oda mennék.
2013. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!