Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Francia egyetem (re járó...

Francia egyetem (re járó hallgató)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkodom, hogy Franciaországban tanuljak, főleg azért,mert európai állampolgárként már térítésmentes lenne. Ki is néztem már egy egyetemet Grenobleban, de az a baj, hogy nem nagyon ismerem a francia oktatást (színvonalát, követelményrendszert stb.) Tudna valaki felvilágosítást vagy tanácsot adni ebben? Nagyon köszönök minden ezzel kapcsolatos tapasztalatot és élményt.


Köszönettel,

Zsuzsi


2009. okt. 16. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

térítésmentes???hol láttad ezt?vannak ösztöndíjak,azokkal mérsékelheted a tandíjat,de nem az egészet+élni is kell valamiből..


nincs ilyen h.EU polgároknak ingyenes...

2009. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, én Grenoble-ban tanultam egy évig (2004-2005-ben) a Science Po-n!


Az előadások 180 percesek, a szemináriumok 120 percesek voltak. A szemináriumokon egy vagy két referátumot kellett készíteni a félév alatt, amúgy kizárólag csak írásban vizsgáztattak. A vizsga többnyire egy vagy két esszékérdést tartalmazott, de voltak teszt-jellegű vizsgák is. Külföldi diákoknak külön tartottak nyelvi kurzust. 0-tól 20-ig osztályoznak, a 10-es az "elégséges", legalább ennyit kell elérned, hogy átmenj a vizsgán.

Ha félévkor elbuksz egy vizsgán, azt év végén ismételheted meg.


Csak néhány érdekesség, miben különbözik alapvetően a magyar oktatási rendszertől.


Én nagyon jól éreztem magam Grenoble-ban. :)

2009. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló: ez engem is nagyon érdekelne! Hogyan kerültél be? Ott hogy számítják a ponthatárt és mennyi a tandíj(ösztöndíj összege ha kap)?
2009. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Előző vagyok: meg milyen szakok vannak? Hol tudnák elhelyezkedni?
2009. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy milyen szakra szeretnél menni. Ahogy már említették létezik a SciencePo nevű ösztöndíj ezen már több ismerősöm is részt vett (nem biztos, de úgy tudom, hogy egy dossier kellett összeállítaniuk), és nagyon jó élménnyel tértek vissza. Fontos, hogy milyen egyetemet választasz, tandíj mindenütt van, áltálában mérsékelt, hacsak nem valami különleges szak (divattervezés, formatervezés). Csak akkor ajánlanám Franciaországot, ha a bölcsész- vagy társadalomtudományok érdekelnek. Ha természettudományos beállítottságú vagy maradj itthon, jobban jársz.
2009. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, hozzászólását!


(Utolsó válaszolónak) Én Grenoble-ba az Université Joseph Furier orvosi egyetemre szeretnék menni. Szerinted Magyarországon jobb az oktatás? Szerinted jobban járnék, ha itthon maradnék? Igen, azt én is olvastam, hogy minden évben be kell fizetni kb. 400 eurót a beiratkozásra meg az egészségügyre; de ezen felül is kell fizetni!?

2009. okt. 26. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
(Előző válaszoló)Ha elég okosnak érzed magad ahhoz, hogy ki menj Franciaországba tanulni, akkor szerintem megpróbálhatnád, ugyanazzal az erővel a SOTE orvosi karát. Ha jól sikerül és meg van hozzá a nyelvtudásod utána válogathatsz a külföldi ajánlatok közül. A Joseph Fourier egyetemről (és a francia egyetemekről), pedig annyit, nem biztos, hogy kapsz akkora tudást,mint itthon. Kétségtelen, hogy a kinti egyetemek adott esetben jobban felszereltek, De abba is gondolj bele, ha ott elkezded az egyetemet, és hazajössz nem számítják be neked a kinti féléveket. (az orvosinál nem biztos, de jogi, bölcsész karokon biztos nem). Plusz még egy kis adalék, kint, ha jól tudom a 16 szemeszter az orvos képzés. Ennekellenére jó ötlet lenne, egy két félévre kimenni ösztön díjjal. Ha pedig az orvosi érdekel, rezidensként és utolsó évesként is lesz lehetőséged ösztöndíjat megpályázni. (Association le Pont Neuf).
2009. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaidat!
2009. okt. 28. 11:41
 9/12 anonim válasza:
100%
Hello. Franciaorszagba tanulni jo valasztas! a regisztracios dijat kell csak fizetni ami egy evre 120 es 700 euro kozott van (altalabn 200, 300 korul). ezt kell csak fizetni szoval IGENIS teritesmentes. olyan nem tdom miert irogat ide akinek otlete nincs rola. europaban kb az osszes egyetemen 7000 euro felett van egy evben. szoval a szinvonal magas, europai szinten is (magyarorszaghoz kepest meghat foleg az). a megelhetes kb 800 euro egy honapban, de dolgozhatsz egyetem mellett es meg tudod keresni a penzt a megelhetesre ezzel. sok szerencset kivanok!
2010. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


Most szeptemberben már Franciaországban kezdtem el az egyetemet. :)

Szeretek itt lenni, a franciák segítőkészek és kedvesek. Az igaz, hogy teljesen más az egyetemen a rendszer mint nálunk, de ezt már kezdem megszokni. Csak a nyelvtudás hiánya miatt akadnak problémáim.

Az utolsó hozzászolótól kérdezném, hogy tudsz valami konkrét helyet, weboldalt..., ahol suli mellett (mondjuk hétvégén) végezhető munkákat találok. Én már nézegettem , de eddig nem nagyon találtam.

Köszönöm előre is a válaszod!

2010. szept. 22. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!