Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Párizsba mennék egyetemre...

Ha Párizsba mennék egyetemre kötelező tudni franciául vagy elég az angol?

Figyelt kérdés
Aki már járt vagy most jár egyetemre franciaországban Párizsban vagy máshol, kell tudni franciául ? És milyenek az életkörülmények jó itt egyetemre járni ? És az emberek milyenek ?

2013. júl. 22. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jön nálam okosabb válaszadó:

nekünk azt mondták az Erasmusosok, hogy aki Franciaországba megy, annak erősen ajánlott legalább minimális francia tudás, mert sokan nem beszélnek angolul. És nincs is minden óra angolul, amire szükséged lehet.

2013. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szakra mész.


Ha nem angol nyelvű szakra, és nem is francia nyelvtanfolyamra akkor szerintem fel sem vesznek francia tudás nélkül.

2013. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én azt hallottam a franciákról, hogy nagyon nem beszélnek nyelveket, és ha mégis beszélnek mondjuk angolt, akkor annyira szörnyű a kiejtésük, hogy alig érthető egy magyar számára.
2013. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kell francia tudas, amelyet az altaluk ellenorzott vizsgakkal igazolhatsz, kotelezo a kulfoldi jelentkezok felveteli dokumentumaihoz

ezek kozul a vizsgak kozul lehet valasztani:

TCF

TEF

DELF B2

DALF C1 vagy C2


a tcf-hez es a tef hez nem irtak szintkovetelmenyt, engem egy C1el vettek fel

2013. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
TCF vizsgaval *
2013. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
BME vizsgát nm fogadnak el ?
2013. júl. 24. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
nem, a felsoroltakat fogadjak el
2013. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
TOEFL nyelvvizsgát nem fogadnak el?
2013. aug. 5. 15:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Étudiants étrangers : venir étudier en France


Les étudiant(e)s étranger(e)s présentent directement une demande d'inscription à l'université de leur choix en passant par le site Admission-Postbac :


Dans le cadre de cette procédure obligatoire, un examen est prévu, organisé par le Centre international d'études pédagogiques (C.I.E.P.), pour évaluer la compréhension écrite et orale de la langue française et pour apprécier l'expression écrite des candidats. Cet examen est payant (63 euros)


Sont dispensés de cet examen :

les ressortissants des États où le français est langue officielle ;

les étudiants étrangers issus des sections bilingues françaises figurant sur une liste établie conjointement par les ministères de l'éducation nationale et des affaires étrangères ;

les titulaires du diplôme approfondi de langue française (DALF), niveaux C1 et C2 du Cadre européen commun de référence) et les titulaires du DELF (diplôme d'études en langue française) niveau B2 ;

les candidats qui ont passé le test organisé par la Chambre de commerce et d'industrie de Paris (C.C.I.P.) et ont obtenu la note de 14/20 à l'épreuve d'expression écrite.

2013. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na jó ebből semmit sem értettem
2013. aug. 6. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!