Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztika szakon elsőévesekn...

Anglisztika szakon elsőéveseknek milyen olvasmányok fordulhatnak elő? A NyME-re szeretnék jelentkezni, bár tudom, hogy a pedagógusképzés átalakul, de gondolom kötelezők ott is lesznek.

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok elsőéves anglisztikán, nekünk ezek voltak első félévben: Fitzgerald: The Great Gatsby, Faulkner: A Rose for Emily, Joseph Conrad: The Heart of Darkness, Sophocles: Oidipus Rex, Tennessee Williams: A Streetcar Named Desire, Hemingway: Indian Camp, T.S. Eliot: The Lovesong of J. Alfred Prufrock, és még egy csomó vers... Bár gondolom, ez nem sokat segít, biztosan mindenhol más kötelező olvasmányokat adnak.
2013. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első év elsősorban az un. Alapvizsgára megy ki. Abban van a tökéletes nyelvtani tudás felmérése, nyelvészet és nyelvtörténet. Mindegyik írásban és szóban is. Többnyire a tanár által írt jó vaskos fénymásolt jegyzeteket kérik számon.
2013. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az irodalom szigorlat az kemény, de az nem első évben esedékes. Úgy a 3-5. évben.

Viszont addigra már több száz könyvet kellene elolvasni és ismerni.

2013. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rákattintasz a tárgykódra és minden tantárgy olvasmányát látod.

[link]

2013. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajánlott félév szerint (is) rendezd be, akkor lesz valami képed, hogy mikor mit.
2013. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!