Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy zajlik egy Londoni...

Hogy zajlik egy Londoni egyetemre való jelentkezés?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11. osztályos tanuló és jövőre fogok érettségizni. Mindenképp külföldön szeretnék továbbtanulni. Angolul tudok beszélni ezért gondoltam Londonra hiszen Európa legjobb egyetemei találhatóak ott. Mikor kell jelentkezni? Mik a követelmények? Hogyan válasszak a sulik között? Mennyire nézik a nyelvtudásomat? (erős középfok elég?) Illetve nagyon érdekelne hogy van-e ilyen diákhitel és ez is hogy zajlik? Kérlek segitsetek!
2013. szept. 3. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
nem akarok bunkó lenni, de ezek tipikusan azok a kérdések, amire ha boldogulni akarsz és sikeres felvételit tenni, megfelelő angol nyelvtudással és google keresővel meg kellene találnod a választ. Az erős középfok semmire sem elég, tárgyalási szint kellene, gondolom nem anyanyelvűként kérnek egy magas pontszámű TOEFL v IELTS nyelvizsgát.
2013. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nagyon nem elég oda a középfok... a jelentkezéshez gondolom igen, de ahhoz, hogy bennmaradj, és el is végezd a sulit, ahhoz édes kevés.

Én is külföldre szeretnék menni, csak német nyelvterületre, nekem folyamatosan hangoztatják, hogy el ne merjek indulni egy sima középfokkal, mert elvérzek. Hallottam már olyan is, akiknek megvolt a felsőfokúja, és kissé küszködött a tananyaggal, meg a vizsgákon.

Nagyon biztos nyelvtudással érdemes csak kimenni.

2013. szept. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felsőfokú nyelvizsgát kell tegyél, az minden egyetemen és főiskolán követelmény itt. (IELTS, TOEFL, Cambridge) középfokkal felejtős, be sem jutsz.
2014. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valaszd ki a szakot es az egyetemet ahova szeretnel menni. Nezd meg a entry requirements-t donts el hogy megfelelsz-e a kovetelmenyeknek. Ha ezt nem tudod eldonteni, irj nekik egy e-mail, hogy segitsenek ebben. Erdeklodj, hogy milyen nyelvizsgat kernek. Add be a jelentkezesedet a UCAS oldalan.

Vard az offer levelet. kb ennyi. esetleg interju is lehet, de nincs minden szakon.


Erdemes elmenni a nyiltnapokra ha megteheted.

2014. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!