Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulmanyok, munka Nyugaton -...

Tanulmanyok, munka Nyugaton - tervezed-e, es ha igen, szeretnél-e visszajönni utána?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz ebben a temaban jelenleg? Szeretnél-e külföldön élni? És ha igen, vissza szeretnél-e jönni, vagy inkább abban gondolkozol, hogy teljesen kivandorolsz?

Kifejtened roviden miert?

Leginkabb a meg MOn elok velemenye, gonddolatai erdekelnek.

Ha gondolod, légyszi add meg életkorod, és helyzeted(tanuló, dolgozó, frissdiplomás stb) - Igy jobban érthetö milyen élethelyzetböl beszéltek.

38F, Budapest, nemreg visszavandorolt munkakeresö(friss phd)



2013. szept. 8. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Sokáig szerettem volna kimenni külföldre, most azonban úgy vagyok vele, hogyha itthon ügyesen csinálom a dolgaimat, kapcsolatokra teszek szert, akkor bőven jól meg fogok tudni élni itthon is. Pedig a társadalom szerint nem egy piacképes diplomát fogok kapni, de én tudom, hogy sikerülni fog. Az igazság az, hogy igen, jól keresnek a külföldön dolgozók, viszont kint az életszínvonal is magasabb. Beszéltem külföldön dolgozókkal és az ezek alapján leszűrt tapasztalataim szerint valaki vagy nagyon megfogja az Isten lábát, vagy ugyanúgy nyomorog.

Szerintem, hogy külföldön valaki igazán sikeres és elismert legyen, nagyon jónak, kiválónak kell lennie a szakmájában.

Azt meg nem szabad elfelejteni, hogy külföldön mindig idegen lesz az ember, és legtöbbször az alja munkát kapják. Én sem örülnék, hogyha egy jó állást egy ghánai bevándorló kapna meg előttem.

19/L, tanuló

2013. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En azt latom, hogy mernokkent nem rossz Angliaban, lehet keresni penzt rendesen es nem akarnak kihasznalni, bar otthon sem hasznaltak ki, mert ellenaltam nekik :) Hogy mennyire leszel idegen es bevandorlo, az csak rajtad mulik, hogy mennyire akarsz beilleszkedni. Bar valoban kell 1-3 ev a folyamathoz. A szakmai karriert lehet folytatni, nem csak alja munkak vannak es nem kell hozza tokeletes nyelvtudas, egy kozepszint eleg es egy kis magabiztossag.
2013. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt milyen tapasztalatok alapján írod? mennyi idöt vagy/voltál kint mérnökként Angliában?

Ja, és a kérdés, szeretnél hazajönni, ha lehet?

2013. szept. 10. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
egy ev tapasztalata alapjan. jelenleg nem tervezek hazamenni, mert nagyon jo projekteken dolgozhatok, otthon nem lenne ra lehetosegem.
2013. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az kimaradt, hogy otthonrol kerestem munkat, hivtak is interjura, igaz en fizettem a koltsegeit, de rugalmasan kezeltek es ossze tudtam szervezni par napra a talalkozokat, igy sporoltam.
2013. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszi, ez erdekes!

De kizarolag az eleted szakmai aspektusarol irtal, ami termeszetesen fejlettebb orszagokban magas kvalifikacioval (is) perspektivikusabb. Azonban mas aspektusok is vannak, ami tapasztalatom szerint kb. 2 eves kulfoldon tartozkodas utan illetve 3x eves eletkor folott talan hangsulyosabbak.

Ha lehet ilyet kerdezni, ma ugy latod, hogy akar 10 ev mulva is szivesen ott lennel?

2013. szept. 12. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
30 kozeli vagyok en is, igaz alulrol es a menyasszonyom is magyar (evekkel ezelott otthon kezdodott a kapcsolatunk). Szerintem igen, fde majd az ido eldonti. Lenyegesen magasabb elet es szakmai szinvonalat biztosit az itteni munkalehetoseg es ez eleg sokat nyom a latba.
2013. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,


en erettsegi utan mentem kulfoldre, kb 1 eve es eddig egyszerubb fizikai majd irodai munkat vegeztem, most kezdem az egyetemet pszichologia szakon. Itt jobbak a lehetosegek, Mo-n leepitettek a szektort, szinte mindenki a maganszektorba szorult, ezert Mo-n eselyem sem lenne.


20, f, Nemetorszag, ketnyelvuen nottem fel

2013. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!