Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem arra, hogy Bécsi...

Van esélyem arra, hogy Bécsi gimiben tanuljak?

Figyelt kérdés
Vagy valami más osztrák suliban? Szeretnék minél jobban németül tanulni, és érdekel, hogy van-e valaki, aki ott tanul és kolis. Felvennének? (12-es vagyok, még van egy évem)
2013. szept. 24. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha itt leerettsigezel es kimehetsz csak nyelvet tanulni, az egyetemek is szerveznek ilyet, olyanoknak, akiknek ez hianyzik a sikeres felvetelhez 1-2 szemeszter lenne. Meg emellett dolgozhatsz is.


Amugy cserediakkent kb 4000-5000 euro + koltopenz cserediak szervezeten keresztul. Hogy van-e ertelme, te dontod el, szerintem jobb az egyetem miatt felretenni es akkor kimenni amikor ez a diplomahoz ad krediteket, plusz tudast vagy akar az egesz egyetemet kint vegzed.

2013. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés, de köszi a tanácsot
2013. szept. 25. 23:40
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:
Szia, én esti gimiket nézegettem, és ott jelentkezni kell online, be kell szkennelni a végzettséged meg ilyesmi. De ott többféle iskolatípus van (nemcsak gimi és szakközép), hanem a gimi is szétoszlik (gimi+realgimi). Ha céltudatos vagy, és tudod mi szeretnél lenni, akkor nézz utána (vagy kérj meg valakit, hogy segítsen), hogy milyen, melyik suliba menj tovább, de ha csak a nyelvtudás miatt, akkor bőven elég egy itthoni erős gimi német osztályát megcélozni, ahol magas óraszámban tanulnak németül (akár kéttannyelvűt). A másik probléma, hogy nem hiszem, hogy tartózkodhatsz kiskorúként egyedül az országban, max. ha valami ismerősnél laknál vagy ilyesmi.
2014. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!