Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak gimiben?

Hogyan tanuljak gimiben?

Figyelt kérdés
egyszerűen én nem tok :(
2009. dec. 1. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ez nem egészen válasz a kérdésre, de ha ez esetleg vigasztal:

én sem tudok.

és idén érettségizem. [bár tavaly letettem az előrehozottat németből és informatikából. az utolsó 3 német szóbeli tételt aznap reggel futottam át, az infóból pedig vagy 10 meg sem volt... mégis: a német 4-es, az infó 5-ös :D]

kb. abból élek, ami órán rámragad.

itthon olvasgatom én az anyagot, de az attól még nem tanulódik meg :D :S

de ha 3 és fél évet kibírtam, akkor majdcsak túl leszek már ezen a pár hónapon :)

2009. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

minden órára minden anyagot átnézel ami masnap lesz, megtanulod mintha felenetek, persze csak az erettsegi targyakat, ha 2 nyelved van de csak egy kell meg monjduk biosz kemias vagy akkor a fizikat földrajzot muveszetet meg etikat meg ilyeneket le is tojhatod...


Baromi hülyenhangzik mindenrara tanulni de legalabb nem döglesz majd bele az érettségibe.

2009. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi reggelén kezdtem el tanulni, de első körben behívtak, szóval másfél oldalig jutottam az irodalom könyvben. Ha intelligens vagy, akkor az órán figyeléssel simán meg lehet mindent csinálni (nekem kitűnő lett az érettségim speciel). Ha nem vagy az, akkor ne járj gimibe :)
2009. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok megint.

az előttem szólónak igaza van - én sem tanultam óráról-órára, és lám...

oké, az ami nekem megvan, még csak két tárgy

DE! faktokon erősen csinálgatjuk az előző évi érettségiket, és azok is mennek.

és - mint már mondtam - csak az órán való figyelés (esetenként nemfigyelés, alvás) kell hozzá.

2009. dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

órán néha figyeltem, oszt ennyi. nem izzadtam meg a tanulástól soha :)

a matekkal volt némi gondom, de járt hozzám tanár, simán meglett a 3as az érettségin. a többiből csak 5ös :)

2009. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Silber ***** válasza:
Ez mind szép és jó. Az első három évben én is abból éltem a középiskolában, amit órán megfigyeltem. Érettségi is meglett (4-5-ös érdemjegyek). Viszont ha továbbmész (a gimnáziumból adódóan valószínű), akkor nagyon megszívod. A matekom 4es lett azzal hogy órán figyeltem és dolgozatok előtt átnéztem az anyagot, viszotn itt, vegyészmérnökön majd' beledöglök az anyagok pótlásába. Tehát ha nem akarsz így kicseszni magaddal, akkor azt mondom, hogy legalább napi fél (!), egy órát szánj arra, hogy átnézd a reáltárgyakat (humánnál nem gáz, ha Babitsot kihagyod, de Adyt megtanulod). Sok sikert!
2009. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Órán figyelés, kitűnő érettségi, kemény analízis és diszkrét matek az egyetemen (nem ilyen bme-s fos, hogy egy félév és már deriválunk), no meg lineáris algebra, numerikus módszerek, és ment. De amúgy abban igazad van, hogy ha nem tanulsz meg tanulni, az gáz (én nem tanultam meg, szívok is néhány tárggyal amit nem lehet megérteni).
2009. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugyan érettségi easy... :D Magyar érettségi nyelvtan irodalom tételhát egyiket se tudtam amit kihúztam, angolt 5 percet tanultam, töri az éppen ment :D És mégis mind 5ös lett ja földrajz az előrehozott matek meg emelt. Lehet ott tanulni középiskolán is csak már kapásból a hozzáállás a rossz. Mindig csak azt tanulod meg ami másnapra kell:D Nálam ez arra korlátozódott, hogy a fontosabb tárgyakból nem óra előtt csináltam meg a házit, és az érettségi tárgyak közül törit tanultam kb. Irodalmat csak hogy görbüljön, ami valljuk be nem igazán jött össze 4es is lett érettségin évközben meg elég gáz, mert összetűztem a bajusszt a tanárral.Szoval az a lényeg érettségitárgyakból+választott jó legyen a többit le kell szrni, úgyis megadják a többiból a jobbat :D
2009. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, mindig azt hallom, hogy soha senki nem tanul, meg hogy órán "ragad" rájuk az anyag és de király, meg hú de jó érettségi lett...

Nehogy már egy kis érettségi előtti tíz perccel való felkészülésből vágja már mindenki az anyagot... Ez röhej. Mondjuk, elég a "szakembereket" nézni az országban. Belegondolva, látszik is, hogy milyen emberek kerülnek be a felsőoktatásba.


Valaki, aki tanult a gimiben...

2010. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Próbáld meg úgy,hogy amit meg kell tanulnod anyagot pl: órai vázlat a füzetedben, azt elolvasod 3-szor, 4-szer azután pedig leírod egy füzetbe("tanulós füzet") :D de úgy írd le, h figyelj. Aztán ha kész még átolvasgatod egy párszor, nekem beválik. Nem muszáj minden nap meg mindig így de nekem beválik és nem vesz el sok időt, szórakozni is jut:). Meghát mi jobb dolga van az embernek gimiben hétköznap délutánonként?:D Sok sikert, ha sikerülne jelezz ;)
2010. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!