Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szülők! Mit szólnátok ha a...

Szülők! Mit szólnátok ha a gyereketek ezzel állna elétek?

Figyelt kérdés

Szóval.15 éves fiú vagyok,9. osztályos.Már egy ideje hirdetnek egy dolgot a suliban,ami nagyon megtetszett nekem.Jövőre egy évre ki lehetne menni tanulni külföldre.Alapfokú nyelvtudás szükséges.Rengeteg ország közül lehet választani,nekem Ausztrália,új-Zéland és Anglia teszik.Ezek közül az utóbbi az ami a legesélyesebb,mert noha bár oda vagyok új-Zélandért,15 évesen mégsem mennék olyan messzire.Már nagyon régóta tervezgetem,hogy elmondom a szüleimnek,de félek,hogy körberöhögnének,és otthagynának,pedig én halálosan komolyan gondolom.Tudom,hogy most biztos sok szülő fejében az megy,hogy én még csak egy kis szerencsétlen vagyok,aki nem érzi át a súlyát ennek.Pedig de.Persze tudom,hogy ez nem hat meg sok mindenkit,de higgyétek el,hogy tényleg tudom,hogy ez mekkora felelősség.Egyébként még tavaly jelentkeztem egy iskolai szintű kirándulásra,amiben 9 napig Angliában lettem volna,viszont ez a kirándulás az utolsó pillanatban csődbe ment,így nem mentem sehova.Viszont az erre a kirándulásra szánt pénz megmaradt,tehát még csak nem is a nulláról kellene elkezdeni gyűjteni erre a pénzt,hanem már megvan egy része.Szóval ki mit szólna hozzá?Itt van a cég honlapja,aki szervezi ezt: [link]

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 7. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én abból indulok ki, hogy az én szüleim mindig is támogatták a külföldre kerülésemet, mert tudják, hogy "ebben van a jövő", csak hogy kicsit demagóg dumával éljek. Szerintem egyáltalán nem fognak körberöhögni, ha elsőre nem is ismerik fel, biztosan meg fogod tudni értetni velük, mennyire hasznos lehet számodra egy ilyen lehetőség.

Viszont! Én nem tudom, milyen az anyagi helyzetetek - valószínűleg te jobban belelátsz ebbe. Gondold át, belefér-e a dolog. Ha a szüleid nyomorgással tudnák neked előteremteni erre az alaptőkét, vagy esetleg sehogyan sem, és te ezzel tisztában vagy, akkor fel se vesd az ötletet, csak fájni fog a szívük, amiért nem tudnak anyagilag támogatni ebben. A másik dolog, amit gondolj át, hogy nem vagy-e még fiatal ehhez. A szüleidnek nagyon nehéz lenne téged ennyi idősen elengedni egy egész évre, ráadásul külföldre.. Értem én, hogy ez egy nagy lehetőség, viszont tényleg át kell gondolni az egészet, hidd el, később is lesz lehetőséged külföldön tanulni, élni, és talán akkor több haszna lesz.

Mindenesetre sok sikert! Ha ezeket a dolgokat átgondoltad, akkor szerintem nyugodtan állj a szüleid elé. Persze próbáld meg ezt nem úgy előadni, hogy "megyek és kész", hanem valahogy úgy, hogy "jó ötletnek tartom, már nagyon régóta ez a vágyam, és kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok, támogatnátok-e ezt az ötletet stb".

2013. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen az anyagiakra is gondoltam...meglepően tapasztaltam,hogy Amerikába olcsóbb lenne menni,mint pl.Angliába,ami azért mégiscsak közelebb van.

Anyagiak:A szüleim elváltam.Anyukámmal élek,aki az átlagnál jobban keres-viszont mivel egyedül nevel átlagos anyagi helyzetű család vagyunk.Apám viszont nagyon jól keres,jobban mint anyukám,és nincsen másik családja,úgyhogy ha belemennének ebbe,akkor tőle várnék el több támogatást.Először anyukámnak vetném fel az ötletet,majd utána jönne apukám.Már rengetegszer végig gondoltam,ma este akarnám felvázolni anyukámnak.

2013. okt. 7. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy alakult a dolog végül? :)
2013. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!