Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők ti mit szólnátok, ha a...

Szülők ti mit szólnátok, ha a gyereketek ilyen ötlettel állna elő?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok. A gond az, hogy nem érzem magaménak a szakot, nem szeretem amit tanulok. Elsős vagyok, és mivel négy évet finanszíroz az állam, úgy tudnám a fizetést elkerülni, hogy jövőre már abba hagyom a mostani szakom. De mivel, hogy ne üljek otthon egy évig, elmennék külföldre au-pairnek (baby-sitter), majd haza jönnék januárban,újra jelentkeznék oda ahova szeretnék menni, és újra érettségiznék. És ha esetleg nem sikerül, visszamegyek az eredeti szakomra. Ezzel az a baj, hogy a szüleim nagyon nem támogatnák ezt az ötletet. Hogy értessem meg velük, hogy így nem vagyok boldog? A pénzre hivatkoznak, de így csak egy évet "buktak". A külföldi utazást meg én állnám, mert van annyi összegyűjtött pénzem. Ilyet nem is kérnék tőlük, mert tudom, hogy nincs annyi. Ti megengednétek a gyerekeiteknek? Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 22. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz :) De amúgy kicsit szórakozol külföldön és majd jövőre lehet jobban menne a tanulás is :D és nagyobb kedved lenne hozzá
2011. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BlackSword ***** válasza:
100%

Először is nem 4 évet, hanem 8 évet finanszíroz az állam... Mivel az évenkénti kredit 60, de min 30 kredit megszerzése esetén nem sorolhatnak át kt-re...

Másodsorban most kérheted az átvételedet a szorgalmi időszak végéig... így a következő félévben (jelen esetben a 2011/2012/1-es félév) már az új szakon kezdhetsz... És még ki sem kell hagynod semmit...

Azt javaslom, hogy ezt az évet már fejezd be, talán tudsz tárgyakat is átvinni...

2011. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha az én lányom (fiam) lenne, megengedném, de én sem örülnék neki, ha félbehagynád amit elkezdtél. Egyrészt semmi garancia rá, hogy visszamész és bejefejezed (bárhogy alakulhat kint az életed). Másrészt meg a szüleid úgy érzik (szerintem), hogy nem tudod befejezni azokat a dolgokat, amiket elkezdesz, és félnek, hogy ez az életben is mindig így lesz majd.


Ettől függetlenül a Te utad, és úgy csináld, ahogy Te jónak látod! A szülők meg fognak enyhülni.

2011. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Á nem, egy teljesen más szakot akarok. Köze sincs ahhoz, amit most tanulok. Egyébként úgy olvastam, hogy az alaszakon 4 évet finanszíroz az állam. (amiben a mester nincs benne) Ez biztos nincs így?
2011. ápr. 22. 15:34
 5/16 anonim ***** válasza:

Összesen 12 FÉLÉVET finanszíroz az állam, de ebből csak 8-at vagy 9-et lehet alapképzésre használni, én úgy tudom.

Mindenesetre a 12 FÉLÉV az biztos. Szó sincsen 8 évről.

2011. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, hogy a gyerekem nyelvet tanul, önállósodik, megtanulja, hogyan kell a gyerekekkel bánni és azt csinálja, amit szeret.
2011. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 BlackSword ***** válasza:
Persze hogy nem négy évet fizet az állam... De ott van a térítési és juttatási szabályzatban... Már harmadik évet taposom a malomban, tehát nem kell újra érettségizned, maximum, ha nincs olyan tárgyból érettségid ami felvételi követelmény, vagy pedig kevés a pontod...
2011. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtok. Azért érettségiznék újra, mert nincs elég pontom. Most utánanéztem, hogy 12 félévet fizet az állam. De akkor ezt úgy osztom el az alap és a mesterszak között ahogy akarom?
2011. ápr. 22. 18:22
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, 12 félévet fizet.

Alapképzésre a képzési idő + 2 félév van. Mivel új helyre mennél, ezt ott is megkapnád teljesen, de az itt eltöltött 2 félév már nem jön vissza a 12-ből, ezt vedd figyelembe, mert lényeges lehet a mesterképzésnél.

2011. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 BlackSword ***** válasza:

Hogy jön ide az MSc??? Oda külön kell majd jelentkezni...


Kérdező, ha három éves a szakod akkor így van, de ha négy, akkor nem... Hiszen, mint írtam 30kredit/év fölött nem rakhat át kt-be... Valamint minden tárgyat háromszor vehetsz fel államileg finanszírozott keretben...

2011. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!