Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretnék tanulni...

Amerikában szeretnék tanulni egy évet. Mi a véleményetek erről az egész külföldön való tanulásról, mire megyek vele?

Figyelt kérdés
Érettségit is tennék. Amerikában milyen fajta érettségik vannak? Hogy működik ott ez a dolog? Magyarországon elfogadják e? Szóbeli felső fokú nyelvvizsgám biztos meg lenne az írásbeliben viszont kételkedem kicsit. Jogosan?
2009. nov. 17. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy volt osztálytársam most júniusban jött vissza egy év után Amerikából. 11-dikesen ment ki, viszont ott végzősnek számított, és nagyon könnyű az érettségi (azt mondta). Ő érettségi után Amerikába akar majd egyetemre járni. Sztem megéri
2009. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, ha már kint elvégzed a sulit, esetleg egyetemet, teljesen fölösleges olyan végzettséggel hazajönni. Most gondolj bele: milliókat kifizetsz, mert nem olcsó a tandíj, lediplomázol, és itthon 100-150e forintért képes lennél dolgozni? Soha nem keresed meg a papírod árát :D

meg szerintem az is mérlegelendő, hogy kint soha nem fogsz amerikai lenni, mindig is magyar vagy akármilyen maradsz. Elfogadnak persze, de nem leszel mégsem amerikai állampolgár meg ilyenek.. :(

tizenévesen szerintem még nagy falak egy felsőfokú nyv, főleg amit az amcsik kérnek (TOELF)

a nyelvtudás szempontjából persze megéri, de ki tudja mit hoz a jövő, és szerintem ha egy állásra jelentkezel és van rá még egy amerikai is, akkor véleményem szerint inkább a hazai "versenyző" kapja meg. Ez nálunk is így van.. Van mit mérlegelni, büszke lehetnél magadra, hogy végigcsináltad, de hogy kifizetődik-e, azt nem borítékolja senki

2009. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
attól még lehet amerikai állampolgár valaki, hogy magyar származású.
2009. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!