Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyik előnyösebb,...

Szerintetek melyik előnyösebb, magyar érettségivel külföldi egyetemre menni vagy magyar diplomával külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

(beleszámítva a zöldkártya megszerzését is)

Ha ez számít jogi egyetemen szeretnék majd elhelyezkedni és dolgozni már mindenképp vagy USA-ban vagy Angliában.



2013. nov. 28. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel ezekben az országokban teljesen más a jogrend, így egyértelműen hasznosabb lenne, ha ott szereznél diplomát. Itthon megszerzett jogi diplomával nagyon kevés lehetőséged lenne a szakmába elhelyezkedni.
2013. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2013. nov. 28. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Itthoni jogi diplomával nem hiszem, hogy sikerülne kint a szakmában elhelyezkedned. Viszont USA-ba úgy tudom, hogy csak hiányszakmában lehet kimenni dolgozni (mármint nem feketén értem).
2013. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Ilyenről még nem nagyon hallottam, bár az is igaz, hogy nem vagyok a legtájékozottabb:D Valaki esetleg tudna erről bővebben írni valamit?:/
2013. nov. 30. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Az USA alapvetően nem várja tárt karokkal a külföldi munkavállalókat, ez azt jelenti, hogy alapból csak mert ott szeretnél dolgozni nem fogsz munkavállalási engedélyt kapni. Ezen az úton csak nagyon magasan képzett, elismert professzorok és tudósok kapnak manapság engedélyt.
2013. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) mondjuk úgy tervezem, hogy egy amerikai law school-ban végzem el a jogi részét, de mivel (ahogy én tudom), oda csak akkor vesznek fel ha már valamilyen diplomával rendelkezem..tudom, hogy sok idő, de már kiskorom óta jogász szeretnék lenni:D (ezalatt ilyen 10-12 éves korszakot értek) Szerintetek inkább legyen meg egy magyar diploma és utána próbálkozzak meg a law school-lal, vagy érdemesebb már ott végezni az első egyetemet ( már csak azért is, mert amerikai) ? (ha valamivel kapcsolatba félre vagyok informálva javítsatok ki) Előre is köszi:)
2013. dec. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!