Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi kiábrándult magányos ember? Lehet ehhez köze a rossz iskola rendszernek? Illetve a nagyon profit orientált munkahelyeknek? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 13:41
1 2
 1/12 ameoland ***** válasza:
76%
na ezt fejtsd ki kérlek,ennyiből nem értem mit szeretnél pontosan.
2013. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az embereknek rossz a közérzetük,nem érzik jól magukat a bőrükben,nincs önbizalmunk sem,nem vagyunk megelégedve a fizetésekkel,az iskolákkal,az ellátással,magunkal....

és ha magunkal nem vagyunk megelégedve akkor nem is szeretjük önmagunkat,és ha nem szeretjük és nem fogadjuk el magunkat,az életünkat akkor ki fog elfogadni?SENKI.

azt lehet tenni hogy mindent amit felsoroltam az ellenkezőjére kell fordítani..

2013. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Antimod ***** válasza:
A munkahelyeknek pláne. A rengeteg elfoglaltság eléggé leépíti az emberi kapcsolatokat. De nyilván más összetevők is bőven szerepet játszanak a folyamatos individualizálódásban, mert relatíve újkeletű a jelenség.
2013. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok:a harmadiknak igaza van.ha gürizel a munkahelyeden és alig kapsz pénzt akkor nem vagy megelégedve tulajdonképpen semmivel,mert nem tudod ellátni a családodat sem,és nem tudsz kikapcsolódni és feltöltődni,stresszessé válsz,a csodálatos dolgokat elhanyagolod és végül ott találod magad hogy nincs miért éled..pedig van..mindenben megkellene látni a szépet,a pozitívat.sok embernek viszont nem ilyen a szemlélete,nem is csodálom az miatt mert feladták már a céljaikat a reményüket a szebb holnapban..pedig nem kellene..és reformálódni kellene..teljes egészében.a gyerekeknek pedig nem azt kellene látniuk évről évre hogy hanyatlik az ország..Európa,sőt az egész világ..kivéve a Távol-Keletet.Tőlük kellene tanulni!!csak ameddig az emberek nem vevők az ujdonságra a próbálkozások mit sem érnek..egy ufo támadás vagy valami nagy katasztrófa amelybe több milliárdan belehalnának,lehet hogy jól jönne,de csak azért hogy az emberek észbe kapjanak és ne sajnáltassák magukat..most nem azért mondom ezt mert több milliárd ember van akit utálok,nem nem azért,de egyszerűen nem tudok választ erre a roppant érdekes kérdésre.bizonyára beszélni kellene erről.mivel fogadom hogy nem sok ember beszél a mindennapjaiban ezekről a dolgokról.annál inkább arról hogy xy mit csinált,és hogy milyen roszz ez meg az meg amaz..
2013. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
részben igaz amit mondasz,de ez csak 1 szelete a problémáknak.maga a társadalom is rossz irányba mozdult el,és ez is kihatással lehet.meg hát a szokásos hétköznapi problémák... de erről még sokat tudnék beszélni és szerintem mások is.
2013. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


örülök, hogy hasonlóan látjátok a helyzetet mint én. Kedves második nagyon tetszik a meglátásod mi szerint szükséges lenne egy olyan külső esemény ami az egész emberiséget összefogná vagy falhoz állítaná :)

De szerintem egy aszteroida becsapódás lehetősége is elég lenne. Az egy olyan dolog ami ellen az egész emberiségnek össze kellene fognia, hogy túléljük. Ha egy olyan közelítene mint amelyik kitartotta a dinókat akkor nem lenne sok választásunk vagy összefogunk vagy biztosan mindenkinek annyi. Az UFO támadás viszonyt túlzott, egyáltalán semmi esélyünk nem lenne egy olyan nép ellen akik képesek a csillagok között utazni.


Más lehetőség eszetekbe jut? Halottatok A Vénusz Projektről? Egész jó ötlet szerintem.

2013. aug. 15. 15:38
 7/12 Antimod ***** válasza:

A Vénusz Projektnek sajnos túl sok az ellenérdekeltje. A mai társadalmi berendezkedés csúcsán lévők, illetve haszonélvezői befolyásukkal képesek elérni (és valószínűleg tesznek is érte), hogy a jelenlegi állapot maradjon fent. Nekik nem érdekük a mostani rendszer megváltoztatása egy bizonytalan felé, amelyben esetleg elveszítenék hatalmi pozícióikat.

Szintén túl erős a nem megújuló erőforrásból hasznot húzók lobbija.


Jelenleg azt tudom elképzelni, hogy szépen lassan egyre nagyobb igény mutatkozik a megújuló energiaforrások felé, és a hangsúlyok lassan eltolódnak. Radikális változásokra, hirtelen hatalmi átrendeződésekre nem számítok.

2013. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok anyagiasnak tűnni, de én a pénztelenséget látom sokszor a háttérben, és az azt követő féltékenységet és irigységet.
2013. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettőnek köze van hozzá.

Az iskola rendszer gyengesége azokra is kihat, akik már rég végeztek a sulival, azaz nincs kivel dolgozni. S ezek és a szipolyozó munkahelyek között nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ugyanígy a szerelmi élet és a munkahely között is.

2013. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Vénusz projektor még annyit tudnék hozzá tenni, hogy az emberek nincsenek felkészülve egy ilyen gyors változásra. Az emberek a tetteik nagy részét szokásból hajtják végre, számukra elképzelhetetlen egy olyan világ ahol nem kell a hagyományos értelemben dolgozni. Bemész a boltba és csak a szükséges dolgokat veszed le a polcról. A többit ott hagyod majd fizetés nélkül távozol. A legtöbb ember számára ez teljesen elképzelhetetlen. És igen, túlságosan erős embereknek érdeke a jelenlegi világrend fen maradása. Én is a megújuló energia forrásokban látom a kiutat. E téren nagyon jó helyen állnak a kevésbe korrupt skandináv államok. Svédország energiafogyasztásának 40%, Finnországénak 30% megújuló energia források adják. Talán ők jobb úton járnak mint mi.
2013. aug. 16. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!