Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki teheti az tanuljon külföldön?

Aki teheti az tanuljon külföldön?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
igen. Én Magyarországon 3 egyetem 5 karára jártam (ebből nem mind fejeztem be), és nekem az a tapasztalatom, hogy egyszerűen itt nem lehet tanulni semmit. Szét vannak esve a képzések, senkit nem érdekel semmi, nincsenek álláshelyek, amik keretet adhatnának annak, hogy mit kéne tanulni, és az egész egyetem céltalan presztízscsatákból áll. A tanárok nem érdeklődnek a diákok iránt, nem érdekli őket a teljesítményed, nem olvassák el a beadandódat stb. tehát nem működik az egész. Nekem olyan volt egyetemre járni, mintha a semmiben lebegtem volna
2014. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Annak nincs semmi értelme, ha elmész egy noname spanyol, német vagy nem tudom milyen egyetemre. Viszont ha felvesznek (és tudod fizetni), akkor érdemes elmenni egy angol vagy amerikai topegyetemre. De egy középszintű egyetemért nincs értelme elmenni. Kivéve, ha az adott országban akarsz élni később.
2014. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit. Vannak bizonyos szakmák, pl. tengerbiológia, amit totál értelmetlen itt tanulni. Ha külföldön akarsz mondjuk gazdasággal vagy joggal foglalkozni, akkor sem érdemes hazai egyetemet választani.


De pl. egy orvosképzés vagy műszaki szakok kifejezetten színvonalasak, és utána gond nélkül el tudnak helyezkedni külföldön. Tehát nem biztos, hogy megérné ugyanazt tanulni horribilisért, ha külföld a cél ezekkel a szakmákkal.

2014. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gazdaság érdekelne:)
2014. aug. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!