Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi tanácsoltok? Külföldi...

Mi tanácsoltok? Külföldi gimit kezdtem el.

Figyelt kérdés

Akkor leírom a lényeget.

Kb. 1-1,5 éve vagyok a családommal Németországban. 1 évet jártam iskolába a 6. osztályba(ismételnem kellett a nyelv miatt), de közben volt lehetőségem az iskolában külön német órákat venni (ingyen) ami a külföldi diákoknak járt. Ebben az iskolában voltam 1 évet, bizonyítványt kaptam, 1 vagy 2 lett minden. ( Németben 1-6 ig vannak jegyek, 1-es a legjobb.)

Hittanból nem kaptam jegyet, mivel mikor hittanom lett volna, különnémetem volt.

Most viszont Szeptembertől, már átmentem a gimibe, mivel azt mondták sikerülni fog. A Reálsuliba nem akartak engedni. Viszont most az a gond, hogy az 1. bioszórámon azt se tudtam mi az az emlős stb. Hogy tudnék mégis jó tanuló lenni? ( lesz fizikám, azokat a szavakat nem ismerem) Van valaki hasonló helyzetben? Esetleg van valakinek tippe hogy oldhatnám mégis meg?

( persze most itthon megtanulom ezeket a szavakat amit épp nem tudtam, de órán is érteni kéne :S)

Köszönöm a választ, bocsi hogy hosszú lett



2014. szept. 10. 15:15
 1/2 anonim válasza:
Szia! Szerintem tankönyvekből is remekül megtanulható a gimnáziumi tananyag. Előbb utóbb pedig bele fogsz jönni a németbe annyira, hogy az órán is megértsed. Angollal én pontosan ugyan így voltam, nekem a sok online videós tananyag segített a legtöbbet.
2014. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!Én két éve élek itt, engem is visszaraktak egy évvel,de tavaly Realschule-be küldtek ugyan ezzel az indokkal, hogy menni fog. A 9. osztály ment, le is vizsgáztam egész jól. Angolt nem kell tanulnom és nekem is vannak külön német óráim. A gimnazium itt állítólag elég kemény, föleg ha nem megy a nyelv anyanyelvi szinten, de ha mindig lefordítod a tananyagokat és megtanulod hozzá németül, akkor menni fog. Csak hát ez elég sok munka, de nem lehetetlen, és a nyelvtudasod is egyre jobb lesz. De ha év végéig nagyon nem menne, iratkozz át egy Realschule-ba az kicsit könnyebb. Nálunk pl a a fizika,biosz és kémia egybe van és PCB a neve. A gimnazium azért jobb, mert onnan egyböl tudsz Abiturt csinálni, ha pedig Realschule-ból elmész, akkor be kell jutni egy Fachoberschule-ba, hogy érettségizzhes (persze csak ha akarsz érettségit).De ez az iskolarendszer elég bonyolult, nem tudom, hogy te mennyit tudsz az iskolákról, de ha van kérdésed nyugodtan írj.
2014. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!