Külföldön egyetem?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre szeretnék tovább menni, nem tudom miért, de a magyar egyetemek nem vonzanak, külföld viszont sokkal jobban, bátyám is külföldön tanult és sokkal jobban megérte neki, mint itthon, orvosi egyetemre hova lenne célszerű menni, lehetőleg ugye olyan helyre ahol ingyenes a képzés.

2014. szept. 11. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven beszélsz?
2014. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Angolt elég jól beszélem, közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgát akarok belőle tenni.
2014. szept. 11. 19:25
 3/5 anonim válasza:
Az az elég jól beszélem nem sok mindent takar. Főleg hogy a sima közép/felsőfokú sem ér annyit külföldön.
2014. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom, hogy társalgási szinten beszélem az angolt, tehát nem csak szavakat nyögök ki, mint egy ősember.
2014. szept. 12. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem beszélsz jól. Még. Ezzel az egyetemen meghalsz, ha ennyi tudással mész ki. Alapból nem vagy tisztában az orvosi szakkifejezésekkel angolból, nemhogy angolul tanulj latint!

Vagy piszok gyorsan hozd magad szaknyelvből közel profi szintre, vagy maradj itthon, mert iszonyú hamar ki fogsz bukni, ha nem erősítesz rá sürgősen az angolra.

Addig pedig tök mindegy, melyik ország, melyik egyetem. Előbb tanulj meg felső fokon beszélni, írni, lehetőleg ne éppen, hogy meglegyen a nyelvvizsgád, hanem jóval felette, tanuld meg a biológiai, kémiai , fogjuk rá, hogy anatómiai lényegibb szakszavakat pl. csont, vese, agy, ízületek, derék, stb. (bár ez a megtanulandók kb. 1%-a.

Ha mindez megvan, utána gyere vissza, és kérj tanácsot.

2014. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!