Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi!...

Emelt szintű angol érettségi! Mennyire nehéz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, stabil angol nyelvtudással rendelkezem. Kiskorom óta érdekelt az angol nyelv, azóta folyamatosan művelődök, bővítem tudásomat, amelynek nagyobb részét az iskolai tanórákon kívül szereztem. Sajnos a csoportomban kevesen alig értik meg a nyelvet, ezért az oktatás szintje a béka segge alatt van. Ezért is gondolkodom, hogy be merjem-e vállalni az emelt szintet. A felvételimhez nem kell, de az 50 pont eléggé kellene.

2014. szept. 3. 14:22
 1/4 A kérdező kommentje:
*Sajnos a csoportomban sokan alig értik meg a nyelvet
2014. szept. 3. 14:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan készülsz rá? Külön tanárhoz jársz? Nem véletlenül van ez meg az angol fakt, mert a normál angol órák többnyire nem készítenek fel az emelt szintre. Ha van ilyen lehetőséged, érdemes lenne. Én is napi szinten használom az angolt, de tapasztalatom szerint ez inkább arra elég, hogy egy bizonyos szinten magabiztos legyél, sok új dolog viszont nem marad meg. Töltsd le a korábbi évek feladatsorait, oldd meg és meglátod, hogy milyen szinten vagy. Én tavaly tettem le, 87% lett. Ha vannak még kérdéseid, írhatsz privit és megpróbálok segíteni. :)
2014. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne tőlünk kérdezd, erről magad tudsz a legjobban meggyőződni. [link]

A szóbelihez pedig felkészítőkönyvekben találsz mintát.

2014. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes. Én úgy tettem le, hogy angol faktra jártam előte. Számomra egy picivel volt nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga, és az a vicces, hogy a középfokú nyelvvizsgára kb. 2 hetet készültem intenzíven, az emelt szintre meg 2 évet. :O Amúgy 83% lett az angol.
2014. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!