Ráhel14 kérdése:

Ki menjek vagy sem?

Figyelt kérdés
egy pályázati lehetőség keretében kimehetnék külföldre tanulni, 11 és 12.be (10.es vagyok), erre a pályázatra januárig lehet jelentkezni, és elég jó esélyekkel tudnék indulni... Tetszik az ötlet, és hasznosnak találom nyelvszempontból. De kikerülnék a mostani osztályomból, pedig nagyon szeretem őket, itt kéne hagynom 2 évre anyukám és a 2 tesóm (szünetekben hazajöhetek) és nagyon félek, hogy nem tudnék jól teljesíteni ott... Ti kimennétek a helyemben? megpróbálnátok? beadnátok a pályázatra a jelentkezést? és itt hagynátok mindenkit?

2014. okt. 21. 16:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocsánat! Kimenjek*
2014. okt. 21. 16:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút, meg ne őrülj, hogy kihagyd. Manapság egyre többen mennek ki egy évre külföldre tanulni gimi alatt is, az meg, hogy ez két év csak javít a későbbi esélyeiden.

Hajrá,a mobilitásé, a nyelvtudásé és a széles látóköré a jövő, ne hagyd, hogy a félelmeid visszafogjanak....teljesíteni mindenhol kell, itthon is,külföldön is, a suliban, később a munkában stb.

Menj, vágja bele, itthon ne maradj! Behozhatatlan előnyöd lesz.

Az osztálytásakkala jó viszonyt fenn lehet másképpen is tartani, FB korában, ne viccelj...DE nem ők fogják páré múlva a lakáshiteledet fizetni, hanem te...és a családod is marha büszke lesz az okos és önálló gyerkőcért.:)

Szorítok neked nagyon:)

2014. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs az egybe-gépelésekért, de gallyra ment a billentyűzetem :S
2014. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy HOVÁ külföldre, mert azért nem mindegy.

Milyen pályázat, ahol közéspiskolás két ÉVRE ott kellene, hogy maradjon?

MEnnyire tudod a nyelvet?

2014. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Menj, menj, sőt utána, ha van lehetőséged maradj is ott egyetemen. Innen csak el, ebben az országban a fiataloknak nincs jövőjük. Bár függ a célországtól is, hova mennél? Nyugati országok közül akármelyik jobb az itthoninál.

Én mindenféle képen kimennék, sajnos nekem nem volt lehetőségem ilyenre gimnáziumban, gondolj a jövődre, az ismerőseidnek, ezt meg kell érteniük. Szünetekben pedig úgy is itthon lennél. Nagyon sok pluszt jelentene ez számodra.

2014. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
5: Azaz üldözd el az egész nemzedéket... nem mentek el még elegen... Az egyéni érdekeinken túl a nemzet érdekét is szem előtt kellene tartani.
2014. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" 5: Azaz üldözd el az egész nemzedéket... nem mentek el még elegen... Az egyéni érdekeinken túl a nemzet érdekét is szem előtt kellene tartani."


Lol, én üldözöm el az emberek, de jó nekem. Azért mennek el az emberek, mert élhetetlen ez az ország és nem is fog változni semmi belátható időn belül. Akinek van lehetősége jobb életre az minek maradjon ilyen helyen?

2014. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os! A kormány üldözi el a nemzedéket, mert itthon nincs jövőjük. Rajtuk kérd számon az elvándorlást, ne azokon, akik ember módjára szeretnének élni.

Kérdező: ne hagyd ki ezt az alkalmat, mert később megbánnád.

2014. okt. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az országot nem tudom pontosan a pályázatban angol nyelvterület van megadva, és mivel nem én vagyok az egyetlen aki ezen indul, valószínűleg később dől el, hogy ki melyik országba kerül. Az angol 10. éve tanulom, nincs jó nyelvérzékem, és sok ideig rossz tanárral (+ rossz osztályhozzáállással) tanultam.. 9.ben a tudásom meg 2xeződött, ezt várom 10.ben is :) beszélő szinten egész jól megy, és a szókincsem is elég tág.
2014. okt. 21. 18:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Már csak a nyelv miatt is megérné kimenni. Később a jó nyelvtudás nagyon a hasznodra válna akár munka, vagy akármi más területen. Plusz olyan élményekben részesülnél, amit nem sokan mondhatnak el magukról. Szerintem se hagyd ki ezt a lehetőséget!! :)
2014. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!