Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan nyelvvizsga, amit...

Van olyan nyelvvizsga, amit nem csak itthon, hanem az egész EU-ban elfogadnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 07:23
 1/9 anonim válasza:
100%
Telc-es nyelvvizsga az nemzetközi, pl. nekem olyan van és azt elfogadják. De az összes nyelvvizsga ahol oda van írva, hogy nemzetközileg elismert (és nem csak államilag) azt el fogadják.
2011. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és akkor gondolom ezek sokkal drágábbak...
2011. jan. 18. 08:05
 3/9 A kérdező kommentje:
ja megnéztem nem olyan vészes (:
2011. jan. 18. 08:13
 4/9 A kérdező kommentje:
de pl. spanyol, francia, orosz és olasznál honosítani kell. az hogy működik?
2011. jan. 18. 08:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De pl az ECL sem véletlenül:


"EUROPEAN Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages"


Az egy másik kérdés, hogy hol fogadnák el?


Egyetemeken nívósabb kell angol: IELTS; német: DSD


Munkához meg nem fog kelleni, nem is érdekli őket. Lesz egy telefonos/személyes interjú mindenképp, és akármilyen papírt lebegtet valaki; akkor is az élőbeszédjét értékelik.


Tehát:

1, ha kimész tanulni: az egyetem honlapján érdeklődhetsz, legtöbbször IELTS-t kérnek itt Európában angol területen;

motivációs levelet is mindig kérnek az adott nyelven, már az is mutatja az íráskészségedet


2, dolgozni: nem kell hogy papíron meglegyen, felmérnek úgyis

2011. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de mondom hogy én nem angol, én olasz nyelvterületre szeretnék menni, csak oda kellene angol nyelvvizsga majd.
2011. jan. 18. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol olyan hogy nyelvvizsga nem létezik! Csak nálunk van az hogy egy papír bemutatásával bizonyítod nyelvtudásodat. Kint leülsz az állásinterjún és ha pl. üzbég nyelvet kérnek akkor üzbégül fognak veled beszélni.
2011. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, ha kinti munkához akarsz nyelvvizsgát, ahhoz nem kell. Már itthon is az az elterjedtebb, hogy ha tényleg használni is kell a nyelvet munka közben, akkor idegen nyelven interjúztatnak. Engem is múlt héten magyar mellett még két idegen nyelven interjúztattak, pedig van nyelvvizsgám mindkettőből.
2011. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na akkor az tökjó:D
2011. jan. 18. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!