Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországba angol nyelvű...

Olaszországba angol nyelvű kurzuson továbbtanulni hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
OLaszul és angolul is középszinten tudok (az angolt erősebben azért) de persze folyamatban van a tanulás:). Nagyon szeretnék Olaszországban továbbtanulni egyetemen de angol nyelven.. Szerintetek hülyeség lenne? Azért gondoltam mert ha nem jön össze minden és nem találnék munkát akkor tovább tudnék utazni és angol nyelvű diplomával könnyebben helyezkednék el:) Vagy rosszul gondolom? (mielőtt kérdeznétek hogy ezt miért nem Magyarországon csinálom kérlek ne itéljetek el,nagy álmom hogy Olaszországban éljek és a nyelvet is imádom és kint tudnám igazán fejleszteni..meg még ezernyi ok de az most nem fontos)
2014. okt. 27. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy olasz angol nyelvű diplomával nem lenne túlzottan könnyebb sorod, ezt csak így mellékgondolatnak. Amúgy meg szerintem nem lenne sok értelme, mert ennyire erővel itthon is beiratkozhatnál egy angol nyelvű szakra, ugyanolyan "artificial" környezet lenne körülötted, mint ott lenne, csak itthon az olasz akcentussal beszélő tanárok helyett a magyar akcentust kéne elviselned. Mármint én megértem az ilyen vonzalmat egy ország iránt, mert nekem ugyanez van Spanyolországgal, de ettől függetlenül hiába beszélek spanyolul, eszembe nem jutna oda kimenni (max. Erasmus, arra még nem gondoltál? Az se rossz ötlet szerintem) hogy onnan legyen angol diplomám.
2014. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam hogy itthon azért nem akarom mert ha angol nyelvűre megyek akkor az olasz tudásom mind kárba vész mert nem használnám többet..így meg akkor mind a kettőt intenzíven beszélném. A másik hogy én Olaszországban szeretnék élni a későbbiekben:) Az angol diplomával csak bebiztosítani akarom magam hogy ha nem jönne össze és nem találnék munkát stb. akkor mennék tovább :) angol diplomával több helyen van lehetőségem
2014. okt. 28. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyelvtudásod karbantartása az csak rajtad múlik. Az angol nyelvű diplomához meg nem tudom, hogy milyen "kényszerképzeteket" társítasz, de pont ugyanannyi esélyed van magyar diplomával mondjuk külföldi mesterre menni, mint egy olasz-angollal. Én is Spanyolországban akarnék élni a legszívesebben, de itthon könnyebb megteremteni az alapot a későbbiekhez, legalábbis nyelv szempontjából, meg életvitelben (persze, szerencsésebb esetben). Én a helyedben inkább az Erasmusra irányulnék jobban, és Olaszországban inkább a mesterképzést végezném, és utána maradnék ott.
2014. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!