Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van e lehetőség úgy kimenni...

Van e lehetőség úgy kimenni külföldre (Kanadába) tanulni hogy nincs közvetítő szervezet a két iskola között?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, elég problémás az utóbbi 4 évben, se barátok, se haverok, a tanárok utálnak pedig 4.3-mas átlagom van. Keresztapám felajánlotta hogy tanuljak nála Kanadában mert ő egy Ottawai gimnáziumban igazgató. Beszélgettem erről szüleimmel, és úgy tűnik hogy kiengednének. Viszont az igazgatóm azt állítja hogy ha nem vonunk be szervezetet nem tudja ezt elintézni. A keresztapám viszont azt mondta hogy ha akarná el tudná intézni. Azt kell tudni az ilyen cserediákprogramokról hogy nagyon drágák! Az a cél hogy ne kelljen fizetnem azért hogy kint lehetek. Visszamentem az igazgatóhoz, és az igazgatóhelyettessel ketten leordították a fejemet, hogy ha nyugatra akarok menni akkor váltsak iskolát de vissza ne jöjjek mert ők nem vesznek vissza. (egyházi suliban ilyen stílusban) Lényeg hogy ha nagyon szeretnék kimenni, szeretnék egy kis környezetváltozást, akkor érdemes iskolát váltani,és esetleg ott érettségizni vagy maradjak itt? Elég neves iskoláról van szó, de az a hír járja hogy nem olyan erős mint egy magyar iskola. Azt mondják hogy egy átlag magyar diák tizedikesen le tud érettségizni ott, olyan jók vagyunk matekből. A többit pedig ha a nyelv megy, pillanatok alatt megtanuljuk.

2014. nov. 4. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg lehet oldani, de szerintem iratkozz át másik iskolába Magyarországon, és kérj magántanulói státuszt és úgy menj ki. Így még mindig lesz esélyed itt leérettségizni, de kint is maradhatsz ha szeretnél.
2014. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Úgy tűnik hogy elég volt egy jó testnevelés tanár aki nem fél kimondani a véleményét és rábeszélte az igazgatót hogy nagy esélyeim lennének ott... Főképp úszás és kézilabda terén. Ha úgy döntök hogy kint maradok akár még a TF testvéregyetemére is felvehetnek, úgyhogy ahogy mondod magántanuló leszek de maradok ebben az iskolában :)
2014. nov. 7. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Naa, tök jó, szurkolok, hogy összejöjjön, amit szeretnél :)
2014. nov. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!