Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jövőre lehet, hogy Angliában...

Jövőre lehet, hogy Angliában kezdem a tanévet. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Erős alapon beszélek, tanév végére le szeretném rakni a középfokú nyelvvizsgát. Félek, hogy milyen lesz. Angolul tanulni 2 másik idegennyelvet amihez eddig semmi közöm nem volt, fizikázni- kémiázni angolul.... Ezektől picit félek. Akkor majd 15 éves leszek. Nekem milyen típusú iskolába kell majd járnom? Az ottani követelmények tarthatóak lesznek vagy vérre menő lesz? ( jelenleg itthon jó tanuló vagyok egy elég erős iskolában) El fogják tűrni, hogy egy picit helytelenül fogok beszélni?


A válaszokat előre is köszönöm



2014. nov. 8. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! En szeptemberbe kezdtem a tanevet angliaban, 15/l. Mikor megtudtam h odakoltozunk iszonyu depresszios lettem es rengeteget sirtam. Az angolom korantsem volt kozepfoku szinten. Itt nagyon toleraljak h kulfoldi vagyok es rettento gyorsan javul az angolom. A kemia, fizika miatt ne aggodj csak par uj szakkifejezest kell megtanulnod es kesz, a tudomany nyelve nagyjabol azonos :) az idegennyelv miatt se aggodj, ok se veszik annyira komolyan.

Ha 15 leszel akk secondary schoolba fogsz kerulni es valoszinuleg abba aminek a korzetebe tartozol. Egyaltalan nem fogja oket zavarni ha nem beszelsz tokeletesen. Engem sokszor felszolitanak, es nagyon turelmesek. Meg pl mikor egy esszet kellett irnom torire voltak benne nyelvtani hibak es egyaltalan nem volt merges ram a tanarom.

Ha van meg kerdesed nagyon szivesen segitek!

2014. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!