Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lenne Angliában egy család,...

Lenne Angliában egy család, ahová mehetnék au pairként. A család modern orthodox zsidó.3 gyerek van (4l,2.5l, fiú baba).60 fontot kapnék hetente. Mit gondoltok, mire számíthatok ezek mellett?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem sok a 60. Főleg arra lennék kíváncsi, h milyen egy angol zsidó család. Van valakinek tapasztalat?
2009. szept. 3. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ortodoxok,akkor nem modernek.Csak az amerikaiakról vannak információim.Rengeteg előírás van,amit be kell tartani,pl.nem vihetsz magadnak disznóhúst,és ahsonlók.a kialkudott bért kifizetik rendesen,de többre ne számíts.Jó ha a viselkedéssel kapcsolatos dolgokat előre megbeszéled.
2009. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy a 60 font nem sok, de mellette kapsz szállást és ennivalót, ha kiszámolod, hogy ez mennyibe kerülne, akkor máris más a kép...

(Jó lenne még belevenni az oda-vissza repülőjegyet és az ottani utazási bérleteket is!)


Én pl. akkor is kimennék, ha semmit nem fizetnének, csak a szállást és az ennivalót kapnám cserébe, mert tökéletesen megtanulhatnék angolul, helyismeretet szerezhetnék, aminek később óriási hasznát vehetném!


Nem vagyok zsidó, de annyit tudok a vallásról, hogy

- szigorúan külön kezelik a tejes és a húsos késeket, edényeket, általában 2 külön hűtőjük van emiatt!

- akik tartják a vallást, ott péntek naplemente után nem nyúlhatnak semmihez, még a villanykapcsolóhoz sem : erre szoktak fogadni egy alkalmazottat, aki ilyenkor mindent megcsinál helyettük péntek naplementétől szombat naplementéig...

- vannak zsidó ismerőseim : rendkívüli módon engedékenyek a gyerekeikhez! Nagyon udvariasak és tisztelik a többi embert...


Én gondolkozás nélkül kimennék a helyedben!!! :D

2009. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy engedékenyek a gyerekekkel, az nekem végülis gondot jelentene, nem? Mert akkor valószínűleg neveletlenek lehetnek, aminek én innám meg a levét...

De köszi a válaszokat! :)

2009. szept. 3. 23:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kedves barátnőm éppen itt van kint egy angol családnál..

Nemrég született a negyedik gyerek,és szegény sokat panaszkodik.Ő úgy ment ki,hogy 3 gyerek mellé,és nem kell mást csinálnia csak a gyerekekkel kell foglalkoznia.A család úgy látta,hogy elég ha csak a a barátnőm van ott,ezért kirúgták a házvezetőnőt(minek fizessenek 2 embernek amikor egy ember is megcsinálja a munkát 1 fizetésből)Azóta főz,mos,takarít és a gyerekekre is vigyázz..Úgy volt,hogy 8-tól délután 5 -ig tart a munka ideje..Beíratják angol nyelvtanfolyamra,és a hétvége mindig pihenőnap.Most,hogy a pici megszületett kijelentették neki,hogy reggel 6-kor kell kezdenie este 6-ig(de sokszor tovább is)az iskolát halogatják,és minden második szombatját is elvették..Ráadásul itt kint nagyon vékonyak a falak,és minden tisztán hall amikor a pici éjjel sír..Múlt héten elege lett,és felmondott nekik..Most a felmondási idejét tölti le,és ott piszkálják ahol tudják szegénykémet..JA a túlóráit nem fizették,a házvezetőnő fizetését nem kapta meg,de amiben az elején megegyeztek összeg azt megadták..(de minden mást megváltoztattak)Az igazság az,hogy bármit megtehetnek a külföldi au pair lányokkal,mert tudják,hogy a pénz miatt nem fognak vitatkozni velük,és ha nem tetszik a családnak ,jön másik lány..Nem félnek attól,hogy nem lesz senki aki kiszolgálja őket..

Én azt tanácsolom neked,hogyha kimész dolgozni egy családhoz,előtte ha tudsz valahogy vedd fel a családdal a kapcsolatot,és győződj meg róla,hogy jó helyre mennél..Sokan csalódtak sajnos..

2009. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kedves szomszédom(én itt élek kint Angliában) szintén 3 kicsi mellé felfogadott egy lengyel au pair lányt..Nagyon sajnálom szegényt,mert látni,hogy sokszor sírva fakadna ahogy beszélnek vele...Szoktam látni amikor a 3 gyerekkel a játszótéren van,és 3 felé szalad mert a gyerekek is kihasználják,és rosszak nagyon...Semmi pénzért nem mennék angol családhoz..Itt kint egy 3 éves angol gyereknek több joga van mint a szülőnek!!!
2009. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ehhez a csaladhoz ezert a nevetseges osszegert csak es kizarolag egyetlen gyerekhez mennek ki. Ha egy gyerekuk lenne, mindegy mennyi idos, de minel kisebb annal jobb, hiszen akkor te vagy a fonok, nem a gyerek:))) A gumtree.co.uk oldalan millio es meg annal is tobb csalad keres most, hogy szeptember van au-pair lanyt.

A legfontosabb szerintem, hogy minel KEVESEBB!!! gyerekre kelljen vigyaznod. Gondold csak el, hogy ezt a penzt egy gyerekre is ugyanugy megkapod. Viszont neked csak egy gyerekre kell vigyaznod, egyel kell setalnod, egyre kell takaritanod, egyel kell jatszanod, egyert vagy felelos!

En evekig voltam au-pair, igaz nem Angliaban hanem Nemeto. es Ausztriaban, de gyerek az mindenhol gyerek. Tehat tapasztalatbol irom, hogy keves gyerekre vigyazzal csak.

Es a hatvan font pedig nem tudom hogy lehet, ha megnezed az oldalon amit irtam, minimum 80 fontot kell fizetniuk a teljes ellatas es szoba mellett.

Szoval menjel ki au-pairnek, ez egy nagyon jo lehetoseg egy fiatalnak egy masik kulturat, orszagot, nyelvet megismerni, megtanulni. Viszont ne ehhez a csaladhoz menjel ki! Oket felejtsd el!!! Ha bevallalod oket, menekulni fogsz toluk! Nem a vallas, hanem a 3 aprosag miatt.

A kerdesedre igazabol, erre a vallasos dologra sajnos nem tudok valaszolni, viszont a tobbi dologra, a 3 gyerekre es a nevetsegesen keves penzre megadtam a valaszt. Minden jot neked, es kivanom, hogy talalj egy kedves, egy gyerekes, rendes csaladot ahol jol erezheted magadat!:) Es penzt is kapsz tobbet, mint ez a csalad adna.

2009. szept. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én két évig voltam au pair Angliában (aztán visszajöttem és már 4 éve itt élek megint) és csak azt tudom javasolni, hogy vágj bele. Képzelheted! Nekem a két év alatt volt minden: jó család, rossz család. Volt, hogy este az esőbe kivágtak úgy, hogy azt sem tudam mit csináljak és volt olyan is, hogy 4 gyerekem volt. Csecsemőkortól egészen kamaszkorig voltak gyerekeim és habár sok rossz votl benne, nem cserélném el ezeket az éveket semmiért. Indulj el, ha van lehetőséged rá, hogy kigyere ragadd meg az alkalmat és indulj el. Aztán ha már itt leszel fogod látni hogyan tovább. Továbbra is akarsz e au pairkodni (szerencsére neked már erre nincs szükséged, én nekem eu hiányában sok lehetőségem nem volt) vagy szeretnél inkább mást csinálni. Indulásnak jó aztán a hogyan továbbot is meg fogod lántni

Vágj bele, és sok sikert, kitartást!

2009. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Több helyen is dolgoztam Angliában, de au pair soha nem voltam, és nem is lennék! Az a 60 font éhbér! Persze a jobb melóhoz kurázsi kell, de hetente akár 200 fontot is meg lehet spórolni egyszerű munkákkal (mondjuk én perfekt angol vagyok, szóval az én fejemet nem csavarják el egy nyelviskolával). Nincs bajom a zsidókkal, de tényleg annyi szabályuk meg szokásuk van, hogy sokan a falra másznak tőlük, én ezt hallottam. Magánéleted sem hiszem, hogy sok lesz
2009. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!